Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Známe finalisty 19. ročníku ankety Zlatý Ámos

Ve čtvrtek 8. března 2012 se v zrcadlových sálech MŠMT rozhodovalo o finalistech 19. ročníku ankety Zlatý Ámos. Ze 14 pedagogů porota do finále poslala šest.

  • Publikováno: 10. 03. 2012

Do finále postoupili Šárka Brixiová z Liberce, Petra Bürglová z Přerova, Michal Mikláš ze Zlína, Michal Pavelka z Městce Králové, Radka Polívková z Rychnova nad Kněžnou a Tomáš Zahoř z Prahy 6 – Lysolaje.

Na semifinále měli žáci své učitelky a učitele vybavit třemi věcmi, které by jim pomohly semifinále přežít, a zároveň dokumentovali jejich vzájemný vztah. Od poroty pak samotní finalisté dostali za úkol vytvořit z papíru jakoukoliv skládačku a vymyslet rýmovačku, ve které budou slova Ámos, škola, žák a školník.

Veřejné finále ankety Zlatý Ámos se koná v pátek 23. března od 14 hodin v Hotelu Olšanka v Praze 3. Finalisty a jejich žáky při finále čeká několik soutěžních úkolů. Mimo jiné musí pedagogové svým samostatným vystoupením zaujmout přísnou porotu a také si musí připravit společné vystoupení se svými žáky.

Na finále porota uděluje titul Zlatý Ámos 2012, dětská porota titul Dětský Ámos 2012, prostřednictvím SMS je volen Ámos sympaťák 2012, přítomní novináři volí Média Ámose 2012.

Slavnostní korunovace proběhne tradičně o den později, v sobotu 24. března na Kantorském bále v Hotelu zámek Berchtold.

Organizátoři připravují pro finalisty v Praze pestrý program. Ještě před samotnou soutěží je ve čtvrtek 22. března přijme na pražském Hradě manželka prezidenta paní Livie Klausová a na Staroměstské radnici náměstkyně primátora Helena Chudomelová. V sobotu 24. března kromě Kantorského bálu a slavnostní korunovace navštíví finalisté školní areál Open Gate a čeká je projížďka v replikách historických plavidel po Vltavě.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...