Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Bambiriáda 2012 chce přispět k propojení světa dětí a těch „dříve narozených“

Nadšení i zkušenost – pod tímto mottem se letos v květnu uskuteční Bambiriáda 2012, již čtrnáctá v pořadí.

  • Publikováno: 03. 03. 2012

Známá celorepubliková akce, pořádaná Českou radou dětí a mládeže (ČRDM) již počtrnácté, chce mj. přispět k propojení světa dětí a těch „dříve narozených“ – neboli seniorů. Bambiriádu bude možné navštívit v některém z 19 areálů situovaných do všech krajů naší republiky, a to v době od 24. do 27. května. Bambiriádními městy jsou Český Brod, České Budějovice, Český Těšín, Cheb, Chomutov, Chrudim, Ivančice, Jihlava, Liberec, Náchod, Ostrava, Třinec, Bohumín, Plzeň, Praha, Rychnov n. Kněžnou, Vlašim, Zábřeh a Zlín.

Hlavním cílem Bambiriády zůstává i nadále tradiční prezentace celoroční, pravidelné činnosti rozmanitých dětských organizací a spolků. Snahu o hravou a nevtíravou podporu mezigeneračního dialogu a pochopení lze chápat jako příspěvek ČRDM k debatě na toto všudypřítomné společenské téma. Ostatně, jak známo, letošní rok byl vyhlášen Evropským rokem aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity.

Nastolené téma podle předsedy České rady dětí a mládeže Aleše Sedláčka úzce souvisí i s dobrovolnictvím, na jehož principu dětská a mládežnická sdružení, zastřešovaná ČRDM, programově fungují.

„Jak mezi seniory, tak mezi mladými lidmi je hodně těch, kteří zdarma věnují svůj volný čas ve prospěch druhých. A jejich vzájemnému propojování a rozvoji může Bambiriáda poskytnout docela smysluplný prostor,“ míní předseda ČRDM. Upozornil rovněž, že obce, s nimiž bambiriádní štáby v regionech spolupracují, jsou zřizovatelem celé řady zařízení určených právě seniorům. „Řekl bych, že tyto obce možnost zapojení seniorských skupin – ať už složených z jednotlivců v různých domovech pro seniory nebo sdružených do jejich rozmanitých zájmových uskupení – jen uvítají,“ podotýká Aleš Sedláček.

Prarodiče (a pochopitelně i rodiče) budou mít na Bambiriádě možnost vyrobit si společně s dětmi nějakou pěknou a přitom jednoduchou hračku – například tradiční kačenu z dřevěných odřezků. Organizátoři akce přitom počítají i s pozdější „dražbou“ takto zhotovených hraček, následně „osvojených“ známými osobnostmi – a s darováním získaných prostředků na dobročinné účely, které by posloužily právě seniorům.

Podle projektové manažerky Blanky Liškové budou čtrnáctý ročník Bambiriády provázet i dvě celostátní soutěže. První je fotografická a volně navazuje na úspěšný loňský debut, připravený ve spolupráci s dětským serverem Alík.cz a se serverem Rajče.net. Podstatou druhé soutěže, nazvané „Kouzlo starých časů“, je sbírání pamětnických příběhů. „S myšlenkou soutěže a jejími pravidly oslovíme jednak učitele a vedoucí dětských oddílů, družin a klubů, a jednak samotné děti. Výherci se budou moci těšit na zajímavé zážitkové ceny,“ nastínila Blanka Lišková.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...