Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Do semifinále Zlatého Ámose 2012 postoupilo 15 pedagogů

Ve čtvrtek 8. března se bude v zrcadlových sálech MŠMT ČR bojovat o postup do finále 19. ročníku ankety Zlatý Ámos 15 pedagogů, z toho je 9 žen a 6 mužů.

  • Publikováno: 26. 02. 2012

Zatímco v regionálních kolech ankety Zlatý Ámos záleželo především na žácích, kteří si museli připravit originální obhajobu své paní učitelky nebo svého pana učitele, v semifinále jsou kantorky a kantoři sami, bez svých žáků.

„Z minulých ročníků víme, že toho se učitelky a učitelé obávají. Proto se letos snažíme aktivně zapojit i žáky a studenty,“ říká ředitel ankety Slávek Hrzal.

Z dopisu, který dětem organizátoři zaslali, se dozvědí, že mají svého oblíbeného pedagoga na semifinále vybavit třemi věcmi, které budou dokumentovat jejich vzájemný vztah a pomohou k postupu do finále. A tak, i když žáci a studenti v době semifinále budou nejspíš sedět ve svých školních lavicích, bude porota posuzovat výsledek jejich fantazie.

Nebude to však jediné kritérium k postupu do finále. Kromě toho má porota připravené i další dva úkoly pro samotné učitele a učitelky. Jaké, to se semifinalisté dozvědí až na místě.

Stejně jako regionální kola je i semifinále zároveň příležitostí k ocenění práce těch, kteří nejsou jen „maskou učitele“, jak kdysi napsal Jan Ámos Komenský, ale těmi, kteří „vyhledávají způsob jak učit, aby praménky vědění vtékaly do mysli příjemně a mile, bez ran, bez křiku a násilí, bez nechuti.“

Účast při slavnostním vyhodnocení semifinále přislíbil ministr školství Josef Dobeš.

Veřejné finále 19. ročníku ankety Zlatý Ámos se koná v pátek 23. března od 14 hodin v kongresovém centru Olšanka v Praze. Ještě předtím, ve čtvrtek 22. března, v hlavním městě přivítá finalisty v historickém  Brožíkově sále na Staroměstské radnici radní JUDr. Helena Chudomelová a ve 14 hodin je přijme na Hradě manželka prezidenta paní Livia Klausová.

Na finále porota uděluje titul Zlatý Ámos 2012, dětská porota titul Dětský Ámos 2012, prostřednictvím SMS je volen Ámos sympaťák 2012 a přítomní novináři volí Média Ámose 2012.

Slavnostní korunovace proběhne tradičně o den později, v sobotu 24. března na Kantorském bále v hotelu Zámek Berchtold.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...