Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Dvanáctá Noc s Andersenem

Rok se s rokem sešel a letošní - již dvanáctá - Noc s Andersenem se začíná pomalu blížit. Uskuteční se 30. března 2012 v mnoha školách, ústavech, nemocnicích, domech dětí a knihovnách.

  • Publikováno: 07. 02. 2012

Když se po dočtení poslední večerní pohádky zachumláte do teplého pelíšku, napadlo vás někdy, co dělají knížky v noci? Jen jednou za rok mohou malá mořská víla, ošklivé káčátko i cínový vojáček opustit stránky knih a spolu s vámi prožít před svátkem dětské knihy pohádkové dobrodružství, které připravují v mnoha školách, družinách, ústavech, nemocnicích, domech dětí, školních a veřejných knihovnách Noc s Andersenem.

Na novém webu Noci s Andersenem každým dnem narůstá počet registrovaných knihoven, škol i družin, mezi kterými jsou i tradiční účastníci z Polska, Slovenska, Slovinska. Již vloni se přidaly České školy bez hranic a letos k nám přibudou také děti z Českého krajanského spolku v Oděse a Daruvaru.

Tématem letošní Noci s Andersenem bude nejen H. Ch. Andersen, ale hlavně výročí Jiřího Trnky.

Obrázek pro letošní Noc s Andersenem namaloval ilustrátor Tomáš Řízek, text na pohlednici napsala Petra Braunová. To vše z knížky, která je teprve v počítači, vyjde totiž až letos o Vánocích, ale účastníci Noci s Andersenem budou mít jedinečnou možnost „ochutnat“ už v březnu kapitolku z nově připravované knihy.

Nakladatelství Albatros chystá noční soutěž a překlad textu pro společnou četbu v angličtině pro zahraniční účastníky. Soutěž připravuje také výrobce čajů Pickwick, ten poskytne  některým čaje pro celou pohádkovou noc a na dvě místa poputují závěsná čtecí čajová křesílka.

A kdy to všechno vypukne? Dvanáctá společná Noc s Andersenem bude v pátek 30. března 2012!


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...