Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Evropský týden mozku

Pojďte se ponořit do tajů vlastního já a najít tak další cesty k osobnímu rozvoji cestou vnitřního bytí. Poznejte taje vlastní mysli, začněte o sobě přemýšlet!

  • Publikováno: 06. 02. 2012

Lidský mozek pojme neuvěřitelné množství informací. S učením začínáme již od útlého dětství, kdy získáváme první informace o běžných věcech od svých rodičů. Učíme se mluvit, chodit, získáváme vzdělání. Náš život se ubírá směrem, který jsme si předurčili např. svým vzděláním, společností, ve které se pohybujeme atd.

Na každém z nás zanechává dětství určitou stopu. Lidé jsou různí – veselí, smutní, ohleduplní či zamlklí. Výchova je určující a život sám poté směřující. Známe taky sami sebe?

Jen málokdo se nad touto otázkou pozastaví. Umíme řídit auto, ale umíme ovládat své emoce? Společnost nás formuje, máme se slušně chovat, ale co když pořád nejde „být hodný“?

Umíme používat asertivní chování? Říká nám něco etika a pozitivní myšlení? Neverbální komunikací – řečí těla mnohdy prozradíme víc, než bychom chtěli. Lidský mozek je z větší části nevyužitý. Je v něm dost místa pro učení se nových věcí, které nám pomůžou se v životě pohybovat s lehkostí a radostí.

Workshop sebepoznání I.: „Zákon přitažlivosti“

Workshop sebepoznání I. je určen pro všechny, kteří chtějí poznat sebe sama, což je mnohdy pro nás těžký úkol. Pozitivní myšlení je velmi důležité, protože je náš život obrazem našich myšlenek. Pozitivním myšlením si dokážete velmi zpříjemnit život. Svým pozitivním přístupem navíc můžete vhodně působit i na své okolí, ať už rodinu či své kolegy v práci.

Testem „Poznání sama sebe“ se podíváme, jaký jste typ v přijímání informací, a následně si povíme, jak s nimi zacházet v náš prospěch.

Mytologie jako životní příběhy, které nás mají poučit či objasnit dané věci v podobenství, které prožíváme. Etika a srovnání životních hodnot, další životní hodnoty, o kterých si budeme povídat. Nervozita, stres, negace – to vše se v našem životě čas od času objeví u každého. Umíme s nimi adekvátně zacházet či je přímo eliminovat?

Praktickými cvičeními se podíváme na běžné situace z vašeho prostředí a řekneme si více o tom, kdo jsme a kam kráčíme. Meditací se naučíme dosáhnout uvolnění mysli a řešit tak věci s klidem a rozvahou.

Cílem workshopu je zkvalitnění mluvního projevu, techniky řeči těla, zvládnutí asertivního chování a celkové zklidnění mysli.
Kdy: 24. března 2012
Kde: Biskupcova 36, Praha 3 Žižkov, prodejna zdravé výživy VITALITA
Čas: 10 – 17 hodin

Workshop sebepoznání II.: „Řeč těla“

Workshop sebepoznání II. je určen pro všechny, kteří chtějí zdokonalit své vystupování na veřejnosti (řeč těla – neverbální komunikace), ale hlavně poznat sebe sama, což je mnohdy pro nás samotné těžký úkol. Praktickými nácviky se podíváme na běžné situace z vašeho prostředí a řekneme si více o tom, jak se chovat, reagovat či postupovat v daných situacích.

Každému není dobře rozumět, někdo mluví příliš rychle, správně nevyslovuje, takže mnozí jeho řeči nerozumí. Další mluví velmi nedbale, nekultivovaně a tím si hodně kazí své vystupování. Slova jsou slova, ale mnohdy o nás více vypoví řeč našeho těla – neverbální komunikace.

Naučíme se společně rozpoznat prvky neverbální komunikace s použitím verbální komunikace. Vše v praktických cvičeních. Asertivním chováním můžeme zmírnit následky nedorozumění, popřípadě můžeme zjistit, jak se chovat v dané situaci, zda-li nejsme manipulováni druhovou osobou atd. Meditací se naučíme dosáhnout uvolnění mysli a řešit tak věci s klidem a rozvahou.

Cílem workshopu je zkvalitnění mluvního projevu, techniky řeči těla, zvládnutí asertivního chování a celkové zklidnění mysli.

Kdy: 25. března 2012
Kde: Biskupcova 36, Praha 3 Žižkov, prodejna zdravé výživy VITALITA
Čas: 10 – 17 hodin


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...