Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Výlet za uměním a pověstmi na Soláni

Málokteré místo v Beskydech je tak krásné jako bájná hora Soláň uprostřed hřebene Vsetínských vrchů. Zde jistě propadnete kouzlu valašské krajiny a pochopíte, proč si toto místo zamilovali a ve…

  • Publikováno: 10. 12. 2011

Spojte návštěvu Soláně s vycházkou po naučné stezce!

Do výchozího bodu výletu se dostanete autobusem z Rožnova pod Radhoštěm či Velkých Karlovic (zastávka Hutisko-Solanec, Čarták) nebo autem, které lze zaparkovat poblíž hotelu Čarták.

Informace získáte v nepřehlédnutelném turistickém informačním centru Zvonice. Toto neobvyklé turistické informační centrum a galerie, otevřené v roce 2006, vzhledově připomíná typickou valašskou zvonici a je výchozím bodem stezky.

Naučná stezka Valašská galerie v přírodě, valašská zahrada a valašská krajina na Soláni, jak zní celý název, byla vytvořena v roce 2010 a zahrnuje celkem deset zastavení, kterým dominují sochy především valašských autorů vytvořených v uplynulých pěti letech během sochařských sympozií.

U každého zastavení stojí kámen s krátkou pověstí ve valašském nářečí. Nepřehlédnutelné sochy zachycují nejen vybájené postavy z pohádek a pověstí, ale i původní obyvatele při práci nebo tanci. Zastavení byla postupně upravována a osazována typickými dřevinami a rostlinami, aby navodila atmosféru valašských bylinkových zahrádek a původní valašské krajiny

Délka stezky je pouhých pět kilometrů, a proto je vhodná pro nenáročný rodinný výlet s dětmi. Cesty jsou přístupné i pro kočárky a vozíčkáře. Trasa vede po červené turistické značce až k desátému zastavení na Vyhlídce, které je věnováno dvěma malířům ze Soláně, Františku Podešvovi a Janu Kobzáňovi.

Galerii v přírodě je možné navštívit v každém ročním období. Po celý den se můžete občerstvit a ochutnat některou z krajových specialit v horském hotelu Čarták, horském hotelu Soláň, na chatě Soláň nebo chatě Morávia.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...