Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Chaloupecký autobus se toulal po školkách

Pětadvacet učitelek mateřských škol z celého kraje během výjezdního semináře s názvem „Toulavý autobus po mateřských školách Vysočiny“ obdivovalo zahrady v MŠ na Vysočině.

  • Publikováno: 29. 09. 2011

Viděly kamennou želvu v Myslibořicích, hmyzí hotely a altán se střechou porostlou bujnou vegetací v Novém Veselí, netradičně řešený víceúrovňový dřevěný interiér a saunu v Jihlavě, průlezky ze starých vykotlaných pařezů a povalených kmenů ve Žďáře nad Sázavou a mnoho dalších inspirujících drobností.

„Viděly jsme věci nevídané a v prosluněných zahradách okukovaly všecko, co se dalo. Ani jsem si nedokázala představit, kolik nápadů a zážitků se dá dětem ve školce a školních zahradách připravit a zprostředkovat,“ popsala dojmy Pavla Lysáková z pořádající organizace Chaloupky o.p.s.

Mezi hojně fotografované patřily také netradiční bylinkové záhony v podobě spirály vyskládané z kamenů, stejně jako tunely a chýše z vrbového proutí. Kromě finančního zázemí zřizovatele a kreativity učitelek jednotlivých školek se na podobě areálů navštívených zařízení podepisuje spolupráce s rodiči. Ti pomáhali řezat dřevo, vozit kameny, zakládat záhony a hmatové chodníčky s kamínky, mechem, kůrou, hloubit jezírko.

„V každé školce jsme si prohlédly i interiéry. Účastnice z řad školek zapojených do sítě Mrkvička našly inspiraci i zde – v podobě košů z netradičních materiálů, výzdoby z klacků, plstěných značek, modelů stromů v nejrůznějších podobách od papírových přes drátěné až po ty ze skutečných kmenů,“ upřesnila organizátorka Marie Rajnošková.

Poselství na závěr vydařeného toulání popsala Pavla Lysáková těmito slovy: „Každým okamžikem si můžeme utvářet svět kolem nás k lepšímu, stačí jen mít nadšení a odhodlání. Toto jsem si z výletu mimo všeho ostatního odnesla.“

Paní učitelky z MŠ Myslibořice, MŠ Haškova ve Žďáře nad Sázavou, MŠ Nové Veselí, MŠ Seifertova a MŠ Březinova v Jihlavě toto tvrzení názorně předvedly v realitě.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...