Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Tamjdemoví dobrovolníci mění svět českých neziskových organizací

Rok 2011 byl vyhlášen „Evropským rokem dobrovolnictví“. Duha svou činností bezpochyby potvrzuje motto Evropského roku dobrovolnictví: „Dobrovolníci mění svět“.

  • Publikováno: 25. 09. 2011

Aktivity organizací, které rozvíjí a prakticky naplňují principy dobrovolnictví, získávají v letošním roce větší prostor pro prezentaci činnosti, podporu finanční i mediální, naději na novelizaci zákona o dobrovolnictví a šanci změnit povědomí o dobrovolnictví ve společnosti jako o cenné hodnotě.

Jak dobrovolníci mění svět neziskových organizací s Duhou – to je možné zažít během víkendových akcí Tamjdem, které v Duze probíhají od roku 2007.

V uplynulém víkendu proběhl letošní desátý Tamjdem – celkem se jich od roku 2007 se konalo 65 – a dobrovolníci společně už pomohli změnit svět více než čtyřiceti neziskových organizací. Od svého vzniku projekt získal dvě akreditace od Ministerstva vnitra v oblasti krátkodobé dobrovolné služby.

Tamjdem o víkendech spojí dobrovolníky se zájmem poznat zajímavou neziskovou organizaci a pomoci jí převážně fyzickou prací. Nabízí se zajímavé možnosti trávení volného času a zároveň jednorázová, víkendová pracovní výpomoc pro organizaci, která uvítá a ocení „dav“ dobrovolníků.

V buddhistickém centru dobrovovolníci několikrát připravili dříví na zimu, v ekologických centrech a farmách postavili zdi, podojili kozy, sklidili podzimní úrodu, v komunitních centrech pro handicapované natřeli ploty, postavili a vymalovali zdi, shrabali listí, na hradech a zámcích přispěli k záchraně cenných staveb, v jóga centru sázeli brambory.

Program Duhy, který se jmenuje „Trochujinak“, podporuje rozvoj dobrovolnictví a nabízí mladým lidem možnost vyzkoušet různé formy dobrovolnictví v rámci tří projektů: Tamjdem, Workcampy a Na dlouho mimo.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...