Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Deskohraní 2011

Deskohraní je mezinárodní festival deskových a karetních her, který se letos bude konat od 8. do 16. října v Michnově paláci Tyršova domu v Praze.

  • Publikováno: 20. 09. 2011

Program je určen všem hravým lidem bez rozdílu věku a zkušeností, na své si přijdou nováčci i ostřílení hráči, nejmenší děti i dospělí. Festival má dlouholetou tradici, letos se koná již jedenáctý ročník.

Všech devět dní je naplněno bohatým programem.

Pro návštěvníky, kteří si chtějí jen tak zahrát, je připravena herna – Ludotéka, ve které si vyberete z více než 321 her různých žánrů, náročností a délek.

K dispozici jsou hry pro nejmenší děti (od 4 let), hry pro větší děti, hry vhodné na párty, klasické euro-hry a pro ty nejnáročnější i něco z pokladnice válečných her. Máme připravené hry pro větší společnost, hry pro páry i hry pro jednotlivce. Návštěvníkům se budou věnovat odborní lektoři – hermani, kteří poradí s výběrem vhodné hry, hru představí a pomůžou s vysvětlením pravidel.

Pro soutěživější je k dispozici velké množství turnajů. Stále je možné se přihlásit do turnajů v klasických i moderních hrách, například v Carcassonne, Bangu, Zatre, Scrabblu, piškvorkách, Agricole nebo Údolí králů.

Kromě mistrovství republiky v Carcassonne, v Osadnících z Katanu nebo finále Dominion Tour nelze zapomenout na soutěž čtyřčlenných družstev Čtyřpohár, ve kterém si letos hráči změří své schopnosti ve hrách Fresko, Navegador, Tikal a K2.

Další body programu tvoří řada předváděček a rychlokurzů. Letos bude možno navštívit třeba rychlokurz hry Stratego, u nás známé ve variantě Maršál a špión. Zajímavé je také fórum autorů, ve kterém lze obdivovat (ale i si zahrát) novinky českých tvůrců her. O víkendech je připraven dětský koutek s hlídáním dětí, který mohou využít rodiče pro zabavení svých ratolestí od 4 let.

Ve všední dny dopoledne se chystá bohatý program pro školy, školáci se pod vedením lektorů naučí mnoho nových her a zúčastní se menších turnajů.

Na pořádání festivalu se podílí celá řada organizací: Duha – sdružení dětí a mládeže, členové Klubu deskových her Paluba a STOH, Česká asociace Go, Česká asociace Scrabble, Česká federace Dámy, Česká federace Othello a další.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...