Přidat inzerci

Facebook

Navigace


3. ročník Ceny Příběhů bezpráví vyhlášen

Jeden svět na školách, vzdělávací program společnosti Člověk v tísni, vyhlašuje již 3. ročník Ceny Příběhů bezpráví. Do soutěže se můžete zapojit i vy - na vás totiž nejvíc záleží.

  • Publikováno: 15. 09. 2011

Od začátku školního roku až do 10. října 2011 můžete ve svém okolí vyhledávat osobnosti, které projevily v období komunistického režimu mimořádnou odvahu a za své činy si zaslouží ocenění.

Může to být kdokoliv – váš soused, rodinný příslušník či někdo zcela neznámý. Pokud někoho takového najdete, můžete jej na Cenu Příběhů bezpráví nominovat.
Nominace jsou přijímány od všech žáků a studentů ve věku 13 – 21 let a o vybraných laureátech rozhodne studentská porota.

Návrh musí obsahovat jméno a příjmení navrhovatele, kontakt; jméno a příjmení navrhované osobnosti; zdůvodnění nominace (přiblížení životního příběhu v rozsahu cca 2 – 4 normostrany). Může obsahovat i doprovodné materiály (rozhovor, dopisy, úřední dokumenty, fotografie, ručně psaný vzkazy atd.).

Letošní ročník je věnován památce Pavla Tigrida (1917-2003) – spisovatele, publicisty a jednoho z nejvýznačnějších představitelů protikomunistického odboje.
Během 2. světové války působil v exilu v Londýně, po ní spolupracoval s Československou stranou lidovou a jeho ostrá kritika komunismu nakonec vedla k jeho odchodu do emigrace. Do Čech se vrátil až po listopadu 1989.

Ocenění budou pamětníkům nebo jejich příbuzným předána v rámci slavnostního zahájení 7. ročníku Příběhů bezpráví měsíce filmu na školách dne 1. listopadu 2011 v pražském kině Lucerna.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...