Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Největší čajový svátek ve střední Evropě v srpnu na pražské Kampě

Milovníci dobrého čaje a příjemné atmosféry se na konci léta již potřetí setkají na největším čajovém svátku ve střední Evropě – Čajomír festu 2011 (26.-28.8.). Letošní ročník se přesouvá z…

  • Publikováno: 12. 08. 2011

„Minulý rok otevřelo občanské sdružení Čajomír čajovou školu, která sídlí v divadle Kampa, v samém centru Prahy, a proto jsme se rozhodli přesunout festival z Vyšehradu na pražskou Kampu do prostor nejenom samotné školy, ale do kouzelného areálu Michnova paláce a přilehlého parku Kampa,“ představuje největší novinku Jaromír Horák, ředitel festivalu.

Tento jedinečný multikulturní festival otevře již v pátek 26.8. v parku Kampa zahajovací rituál aztéckého šamana Temoka. Pro všechny návštěvníky pátečního zahájení budou připraveny zvýhodněné vstupenky na víkendový Čajomír fest a zároveň i na spřátelený Shakuhachi PragueFestival, který začíná ve 20.00h v Galerii Lichtenštejnského paláce.

První festivalový den, sobota 27.8., nesoucí název „Od úsvitu do soumraku“ odstartuje v parkuKampa již za svítání v 6:07h čajovým obřadem. Ten bude doprovázen tradičním nástrojem japonskéhudby – bambusovou flétnou Shakuhachi, kterou rozezní jeden z japonských mistrů tohoto nástoje ze spřáteleného festivalu. Ráno bude pokračovat cvičením ( joga, Qi gong, Taiji), následnou snídaní a koncertem na Sitár. Od 10:00h se pak otevřou brány areálu, kde na návštěvníky budou čekat čajové obřady v anglickém, japonském, čínském nebo marockém salonku, výstavy, workshopy, tržnice a nově i masážní zóna.

Neděle bude ve znamení sdílení a poznávání. Název dne „U jednoho stolu“ pochází z Číny, kde je každoročně pořádán stejnojmenný festival. Lidé si sedají společně do kruhu, ve kterém si připravují vzájemně misku čaje. Připraví vždy dvě misky, kdy jednu pošlou sousedovi po pravici a druhou po svélevici. Tématické kruhy však nebudou pouze o čaji. Návštěvníci budou mít možnost pendlovat mezikruhem bubnování, hlasohrátek, smíchu a mnoha dalších. Samozřejmostí je stálá nabídka programu festivalu.

Dalšími specialitami III. ročníku budou gastro terasa s tradičními pokrmy, video – konferences čajovými mistry ze zahraničí, večerní koncerty, vyhlašování cen („Cena diváka“, „Objevroku“, „Čajová prezentace roku“) a vysypávání festivalové mandaly. Výtěžek z této poslední činnosti půjde na podporu sdružení „Studio Oáza“, které je zaměřeno na pomoc mentálně handicapovaným dětem.

Festival pořádá nezisková organizace Čajomír – občanské sdružení pro podporu čajové kultury. Inspirací pro uspořádání Čajomír festu se pořadatelům stal tradiční Gaya Tea Culture Festival, jehožse účastnili v roce 2008 v jihokorejském Gimhae. Veškeré informace pro návštěvníky i vystavovatele najdete na webových stránkách www.cajomirfest.cz.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...