Přidat inzerci

Facebook

Navigace


V Praze proběhlo slavnostní vyhlášení titulů Ekoškola

Červen se s červnem sešel a školy z celé republiky zapojené do mezinárodního programu Ekoškola se potkaly na slavnostní události – vyhlášení titulů Ekoškola.

  • Publikováno: 28. 06. 2011

Jelikož se neustále zvyšuje počet škol, které v programu dlouhodobě pracují a splnily jeho náročná kritéria, bylo v letošním roce nutné, udělit titul nejprve školám obhajujícím a o týden později pak školám, které jej získaly letos poprvé.

Na slavnostní událost přijeli zástupci ekotýmů – žáci a učitelé, dále ředitelé škol, jejich zřizovatelé a pozvání přijali též zástupci některých krajů, Ministerstva životního prostředí a partnerů programu. Školy, které svůj titul Ekoškola v letošním roce obhajovaly (poprvé či podruhé), se setkaly 14. června 2011 v budově Národní technické knihovny v Praze.

Tato budova navržená s ohledem na energetickou úspornost, byla symbolicky vybrána i proto, že souvisí s jedním ze čtyř hlavních témat Ekoškoly – energií.

„Zástupci ekotýmů zde převzaly certifikát opravňující je honosit se mezinárodním titulem Ekoškola a mít na škole vyvěšenu vlajku Ekoškoly na dalších pár let,“ uvádí Eva Králíková z Chaloupek o.p.s., koordinátorka programu v kraji Vysočina.

Mezi těmito letošními dvaceti devíti obhajujícími školami byly též čtyři školy z kraje Vysočina. Dvě z nich, ZŠ a MŠ Domamil a ZŠ Bobrová, svůj titul letos obhájily poprvé, což je opravňuje jej příští dva roky používat. ZŠ Bystřice nad Pernštejnem a ZŠ Moravské Budějovice titul obhájily již podruhé a ten jim proto zůstává na dobu dalších čtyř let.

„Událost byla pojata jako konference a všechny v tomto roce obhajující Ekoškoly prezentovaly svou činnost v programu a předávaly si zkušenosti a dobré nápady na stáncích, plakátech či natočených videích,“ upřesňuje Králíková.

O týden později, 23. června 2011, se pak ve Valdštejnském sále Senátu Parlamentu ČR setkaly školy, kterým se titul Ekoškola v letošním roce podařilo získat poprvé. Mezi těchto dvacet jedna škol se zařadily dvě školy z kraje Vysočina – ZŠ Čáslavice a ZŠ L. Čecha Nové Město na Moravě.
Po milých slovech vzácných hostů představili žáci všech novopečených Ekoškol krátkou prezentací, co zajímavého se jim v průběhu programu podařilo vymyslet a vytvořit.

„Všem padesáti Ekoškolám, které letos titul získaly či obhájily, blahopřejeme a přejeme mnoho sil a nápadů pro další práci v programu,“ dodává Michaela Pavlíková ze Sdružení TEREZA, které program, do nějž je zapojeno celkem již 237 škol, koordinuje v ČR.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...