Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Nejlepší školní časopisy Vysočiny ocenili v Havlíčkově Brodě

V úterý proběhlo na Staré radnici v Havlíčkově Brodě vyhlášení nejlepších školních časopisů kraje Vysočina, které se zúčastnily letošního ročníku soutěže Školní časopis Vysočiny 2011.

  • Publikováno: 15. 06. 2011

Do čtvrtého pokračování se zapojilo patnáct základních a tři střední školy z Vysočiny.

V kategorii základních škol se komise rozhodla o vítězství časopisu Naše škola: Gymnázium Telč, který připravují studenti nižších ročníků osmiletého Gymnázia v Telči, na druhém místě se umístil časopis GAG-BEN, loňský vítěz, ze Základní školy Benešova v Třebíči. Třetí místo putuje díky časopisu Infoželvík do Základní školy Krásovy domky v Pelhřimově.

V kategorii středních škol získala prvenství už po třetí v řadě za sebou redakce časopisu Fluss z Gymnázia v Pacově, u níž komise ocenila opět originalitu. Druhá skončila redakce časopisu Rozhraní ze Soukromé střední odborné školy a Středního odborného učiliště, s. r. o. v Třebíči, třetí příčka patří časopisu Studentský občasník z Hotelové školy Třebíč.

„Příjemně nás překvapil zájem redakcí ze základních škol, naopak padesátiprocentní úbytek redakcí středoškolských časopisů je pro nás záhadou. Účastníci krajské soutěže postupují do celostátní soutěže O nej časopis, která se koná na podzim,“ uvedl Milan Pilař, předseda správní rady obecně prospěšné společnosti Centrum Vysočina.

Kategorie základních škol
1. Naše škola: Gymnázium Telč Telč
2. GAG-BEN ZŠ Benešova Třebíč
3. Infoželvík ZŠ Krásovy domky Pelhřimov
4. Ámosek ZŠ Komenského Pelhřimov
4. Ámosek ZŠ a MŠ Košetice
6. Pyjiavice do lavice ZŠ Velký Beranov
7. Školní poslíček ZŠ Poděbradova Polná
8. Kukadlo ZŠ Osvobození Pelhřimov
9. Žihadlo ZŠ a MŠ Kamenice
10. GHB TIMES Gymnázium Havlíčkův Brod
11. POŠKOLÁK ZŠ a MŠ Kněžice
12. POŠKOLÁK ZŠ a MŠ Tasov
13. Pavouk ZŠ a MŠ Štoky
14. TUKAN ZŠ U Školy Křižanov
15. Hálkováček ZŠ Hálkova Humpolec

Kategorie středních škol
1. Fluss Gymnázium Pacov
2. Rozhraní SSOŠ a SOU, s. r. o. v Třebíč
3. Studentský občasník Hotelová škola Třebíč


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...