Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Prešov a Chrudim spojí v roce 2012 Bambiriáda

Koncem května pobývala v Pardubickém partnerském kraji čtyřčlenná mládežnická delegace reprezentována Radou mládeže Prešovského kraje.

  • Publikováno: 11. 06. 2011

Na programu kromě řady oficiálních jednání byl i zajímavý program.

„Čtyři dny návštěvy byly velmi bohaté. Mladí lidé z Prešovského kraje si prohlédli nízkoprahová zařízení v Pardubicích a v Chrudimi, zavítali do Spolkového domu a Domu dětí a mládeže v Chrudimi i na Bambiriádu, prohlédli si rekreační lesy Podhůra či kostel Nanebevzetí Panny Marie. Obdivovali ale i krásy města Chrudim a Pardubic,“ přibližuje část programu projektový manažer Občanského sdružení Altus Roman Málek.

Mladí lidé z Prešovského kraje zase uspořádali program Živé knihy na chrudimské zemědělské škole.
Samotný zábavný program byl i doplněn o setkání s osobnostmi politického, ale i spolkového života.

„Delegaci přijala radní pro školství Jana Pernicová, kde se podařilo podnítit společné projekty do budoucna. Osobní setkání proběhlo i s vicehejtmanem Pardubického kraje Romanem Línkem či radním Pavlem Šotolou při Bambiriádě,“ doplnil předseda Občanského sdružení Altus a hlavní organizátor Bambiriády Martin Benák.

Do Chrudimi zavítal i přes svůj vytížený program předseda České rady dětí a mládeže Aleš Sedláček. Ten kromě jednání o činnosti krajských rad či projektech ministerstva jednal také o další možné spolupráci. Přivezl také letáky ve slovenštině, které se věnují cestovnímu ruchu na Chrudimsku–Hlinecku.

„Za největší přínos beru hned několik skutečností. První je prohloubení spolupráce mezi mládežnickými organizacemi, které by mohlo příští rok nabídnout mladým výměnné pobyty. V druhé řadě i skutečnost, že mladí slovenští přátelé chtějí zorganizovat Bambiriádu u sebe,“ shrnul Málek.

Spolupráce Občanského sdružení Altus se slovenskými partnery začala již v roce 2005, kdy sdružení vyslalo dobrovolníky na pomoc Tatrám. Aktivity probíhají díky podpoře Pardubického kraje.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...