Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Třicátý letní sraz TOM se bude konat mezi národními parky

Městečko Mikulášovice leží přímo uprostřed mezi dvěma národními parky a navíc ještě na území dvou svrchovaných států.

  • Publikováno: 19. 04. 2011

Na české straně je to Národní park České Švýcarsko a na německé straně National park Sächsische Schweiz.
Vznik obou území sahá svým datem mnoho milionů let nazpět, kdy zalévalo tuto oblast mělké moře. Po jeho ústupu se pak z písečného dna utvořil tajuplný svět pískovcových skal. Pro svojí polohu a hlavně klima se zde usídlila celá řada velmi vzácných živočichů a rostlin.

Letošní sraz tomíků v Mikulášovicích proběhne ve dnech od 1. do 7. srpna 2011.

Sraz je určen pro turistické oddíly mládeže – členy Asociace TOM, pro všechny věkové kategorie, z programu výletů si vybere určitě každý.

Organizátoři nabízejí téměř dvě desítky zajímavých turistických výletů po okolí (příroda nejmladšího Národního parku České Švýcarsko, návštěva německého Národního parku Saské Švýcarsko, rozhledny severu Čech, hrady a zámky Děčínska a sousedního Saska), návštěvu společenských center obou národních parků České i Saské Švýcarsko nebo třeba návštěvu jednoho z nejstarších rodinných dinoparků v německém Sebnitz.
V programu srazu je také koupání v přírodním koupališti, vystoupení country nebo folkové kapely a celosrazová bodovací hra o zajímavé ceny.

Organizátoři účastníkům rozhodně nenabízejí hotelový komfort ani televizi. Účastníky nicméně nebude svazovat přísný režim, každý oddíl si vybere podle svého a program si bude řídit sám vedoucí. Účastníci budou ubytovaní ve třídách základní školy a v tělocvičně, proto je potřeba, aby měl s sebou každý svůj vlastní spací pytel a podložku.

Nezapomeňte se přihlásit včas – vzhledem k poloze srazu v centru dvou národních parků je omezený počet účastníků. Předběžné přihlášky přijímá Tomáš Fúsek na e-mailu info@tom-mikulasovice.cz.
Více informací zde.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...