Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Pozvánka na první jarní Tamjdemy

Trochu jiné dobrovolnické víkendy nabízí mladým lidem projekt Tamjdem, který pořádá Duha.

  • Publikováno: 02. 04. 2011

V rámci tohoto projektu se skupina dobrovolníků vydává o víkendech do zajímavých českých nevládních organizací, do různých koutů České republiky, vstříc dobrovolnickým zážitkům.

S Tamjdemem máte příležitost potkat otevřené mladé lidi a evropské dobrovolníky, lépe poznat, jak fungují české nevládní organizace, lidi, kteří je vedou a pomoci jim v jejich práci, dozvědět se více odborných informací z daného oboru a vyzkoušet si různé profese. Staňte se přes víkend trochu jiným dobrovolníkem. Na plánované víkendové akce a podrobnosti o datech a podmínkách se můžete podívat zde.

A co nás čeká v nejbližších týdnech?

15. duben 2011 – Tamaríni, rysy, dobrovolníci… ZOO!
Ano, tam jdem do ZOO. Soukromý Zoopark Zájezd, ale není jen tak ledajaká ZOO. Při stavbě výběhů a voliér pracuje s přírodními materiály a snaží se nezasahovat do původního rázu krajiny. Pracovníci se starají o různá exotická zvířata a rozšířují park o další výběhy pro nová zvířata a místa pro odpočinkové činnosti. S Tamjdemem pomůžeme s úpravou výběhu pro lamy, dětského koutku, veřejného piknik-placu, budeme sázet květiny a věšet informační cedule pro návštěvníkyVečery můžeme trávit u táboráku s buřty nebo procházením se zákulisí zooparku. Ale pozor na rysy!

6. květen 2011 – Tam jdem na hrad Hartenberg
Představte si hrad v lesích v kraji Josefova. Je starý a potřebuje opravit. Pak si představte, že chcete strávit víkend trochu jinak a máte ideální kombinaci na tento projekt chystaný ve spolupráci s občanským sdružením Hartenberg, které se ve své činnosti zaměřuje na ochranu kulturního a přírodního dědictví. Jedeme na hrad pomáhat se základní údržbou a opravou stavby – čeká nás tedy manuální práce při které budeme ohýbat hřbet a napínat svaly. Zrelaxovat se pak můžeme u řeky Ohře nebo jenom tak pod hvězdným nebem…

20. květen 2011 – Víkendovka na poli
V jedné z usedlostí v Českých Kopistech založilo občanské sdružení první a dosud jediný Camphill v České republice a rozšířilo tak celosvětovou síť komunitních domů. Cílem sdružení je vytvořit léčebně pedagogický domov pro lidi s mentálním postižením a zapojit je v rámci terapie do práce v biologickém zemědělství. Jedeme do Camphillu pomoci s jarní sklizní – kořenová zelenina, dýně… Taky se dozvíme zajímavé informace z oblasti biodynamického zemědělství a možná zažijeme některé praktiky v praxi. Nedaleký Terezínský památník se nabízí jako perfektní místo k nedělnímu výletu.

27. květen 2011 – Multikulturní centrum v komnatách
Zámek v Rakovicích potřebuje opravit, aby se v něm mohly konat zajímavé multikulturní akce, které v něm pořádá komunitní centrum pro cizince v ČR jménem InBáze berkat o.s. Je to místo opředené legendami, s vlastními strašidly a nejlepšími jablky na světě. Práce bude hlavně lakýrnická a jinak umělecky nabitá.

O všech víkendech si můžete více přečíst zde.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...