Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Pět životů Miloše Zapletala

Letos vyšel sborník k loňským osmdesátinám Miloše Zapletala - Zeta - člověka, který určitým způsobem oslovil či ovlivnil každého z nás.

  • Publikováno: 20. 03. 2011

Kniha je vydána při příležitosti 80. výročí narození spisovatele, překladatele, editora, sběratele a popularizátora her, Miloše Zapletala (nar. 13. 1. 1930), známého pod skautskou přezdívkou Zet.

Miloš Zapletal je považován za pokračovatele Jaroslava Foglara, se kterým také na několika knihách spolupracoval. Jeho kniha Encyklopedie her vyšla kromě češtiny také v němčině, japonštině, rumunštině a estonštině. Vytvořil edici Skautské prameny, kde je u většiny svazků autorem či spoluautorem, a přeložil některá díla E. T. Setona.

Sborník uspořádaný k jeho narozeninám střídá pravidlně dva styly. Sborníkové příspěvky autorů, lišící se formou (odborné studie, osobní vzpomínky, reflexe či vyznání) a vyjadřující se k různým aspektům Zapletalovy činnosti, jsou prokládány výběrem podstatné části dosud nevydaného životopisného vzpomínání Miloše Zapletala nazvaného Pět životů.

Kromě spíše osobně laděného úvodu je sborník tematicky rozčleněn do pěti částí. První oddíl mapuje jeho skautskou činnost a výchovné působení, následuje kariéra spisovatele, poté editora a překladatele, sběratele a popularizátora her a konečně poskytovatele inspirací k osobnostnímu rozvoji čtenářů, spolupracovníků či přátel. 
Sborník uzavírá pečlivě utříděná bibliografie se základním představením publikací, na nichž se tvůrčím způsobem Zapletal podílel ve výše jmenovaných rolích.

Text je doprovázen množstvím většinou dosud nepublikovaných fotografií.

Na IC Borovice můžete knihu nalézt i v knihovničce zde.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...