Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Na Vysočině odstartovala mediální výchova pro pedagogy

Ve čtvrtek 17. února odstartoval prvním modulem kurz mediální výchovy pro pedagogy v kraji Vysočina. Úvodní setkání vedla Eva Fruhwirtová, česká odbornice na reklamu a marketing.

  • Publikováno: 23. 02. 2011

Úvodní školení se uskutečnilo v multimediální učebně havlíčkobrodské Střední průmyslové školy stavební ak. Stanislava Bechyně a zúčastnily se ho téměř dvě desítky pedagogů první ze čtyř skupin.

„V úvodním modulu se učitelé seznámili s významem médií a odpověděli si na otázky, proč jsou média v životě důležitá, jak odrážejí realitu a jaký mohou mít vliv na publikum. Součástí kurzu byly debaty mezi učiteli, důraz jsme kladli na vlastní hledání odpovědí. Učitelé se aktivně účastnili práce na pracovních listech a při dalších cvičení,“ popsala celodenní kurz Eva Fruhwirtová.

Účastníci kurzu se shodli na tom, že v současné době je znalost mediálního světa důležitá.
„Podle mě by mediální výchova měla průřezově prolínat všechny předměty, protože média masírují celou společnost a je důležité umět je kriticky vnímat a umět s nimi pracovat,“ sděluje jeden z pohledů na mediální výchovu Radka Pořízová, učitelka českého jazyka a občanské nauky z Gymnázia Havlíčkův Brod.

Během rok a půl dlouhého projektu projde školením Regionálního centra mediální výchovy více než šest desítek učitelů základních a středních škol z Vysočiny.
Hlavním cílem projektu je zvyšování kompetencí pracovníků škol a školských zařízení kraje Vysočiny v oblasti mediální výchovy a mediální gramotnosti, zvýšení dostupnosti, kvality a atraktivity nabídky dalšího vzdělávání pro pedagogy škol z kraje Vysočina.

Zájemci z celé Vysočiny se stále mohou hlásit do dalších tří skupin, jejichž kurzy budou zahájeny po naplnění a proběhnou vedle Havlíčkova Brodu ještě v Jihlavě a Třebíči.

Jak to na prvním setkání vypadalo, se můžete podívat i na videu zde.

Projekty financuje Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost prostřednictvím Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...