Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Třicet mladých Evropanů přijelo do ČR diskutovat o médiích

Celkem 30 mladých lidí ze 6 evropských zemí se sjelo do města Sázava, aby společně diskutovali o médiích a o tom, jakou roli hrají v demokratické společnosti.

  • Publikováno: 17. 02. 2011

Ve středu začal projekt občanského sdružení Together Czech Republic s názvem „Media for Europe“.
Mezinárodní výměna mládeže, která přivedla do Sázavy účastníky z České republiky, Estonska, Polska, Španělska, Slovinska a Itálie, bude probíhat až do 21. února 2011.

Projekt „Media for Europe“ je realizován díky grantu z programu Evropské unie Mládež v akci. Jak již název napovídá, hlavním tématem jsou média.
Účastníci jsou rozděleni do tří skupin: foto, video a noviny. V těchto skupinách si mladí lidé vyzkouší, jaké je to vytvářet vlastní noviny, natáčet videoreportáže či zachycovat dění formou fotografií.

Prostřednictvím těchto metod se budou věnovat rozličným evropským tématům jako např. lidská práva, rovnost pohlaví, globální problémy, diskriminace a rasismus atd.
Důraz bude kladen také na kreativitu samotných mladých lidí. Během workshopů se budou moci sami rozhodnout, jak dané téma uchopí, nebo budou moci navrhnout svá témata.

Mladí lidé budou během projektu nejen média prakticky využívat jako nástroj k vyjádření svých názorů na dané téma, ale budou o nich také diskutovat.
V jednom workshopu se budou zabývat rolí medií v dnešním světě a tím, jak moc ovlivňují život dnešních mladých lidí. Během celodenního výletu do Prahy se zúčastní společného workshopu s projektem „Kecejme do toho“, který se zaměřuje na participaci mládeže. Tématem tohoto workshopu bude PR neziskových organizací a možnost propagace jejich projektů.

Nedílnou součástí tohoto mezinárodního projektu je i interkulturní učení. První večer bude uspořádána multikulturní večeře, ma které každá země nabídne ochutnávku svých národních specialit. Každý následující večer bude v režii jednoho týmu, který ostatním účastníkům svou zemi představí a zábavnou formou přiblíží své národní zvyklosti.

Together Czech Republic je občanské sdružení vedené mladými lidmi založené v roce 2005. Je součástí celoevropské sítě neziskových organizací Together a organizuje projekty pro mladé lidi na národní i mezinárodní úrovni – mezinárodní výměny mládeže, semináře, školení, konference. Je vysílající organizací Evropské dobrovolné služby. Posláním Together Czech Republic je podporovat talentované mladé lidi, interkulturní vzdělávání a participaci mladých lidí.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...