Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Pražské Quadriennale myslí i na děti

V rámci tradiční sekce PQ dětem chystají organizátoři do Veletržního paláce Kabinet kuriozit, rozsáhlý program pro rodiny s dětmi a pro žáky ve věku od mateřských až po střední školy.

  • Publikováno: 04. 02. 2011

Právě školám a jejich žákům poskytne PQ dětem možnost být více než jen běžnými návštěvníky výstavy – nabízí jim příležitost stát se jejími spoluautory, komentátory i vystavovateli. Již od února se budou moci školy zapojit do projektu, který vyústí ve společnou instalaci Kabinet kuriozit.
Žáci a studenti budou vytvářet exponáty na dané téma, ty se poté stanou součástí expozice v hlavním centru PQ 2011 – Veletržním paláci.

V roce 2007 byl námětem instalace Český kabát a vystavené kostýmy žáků z celé České republiky jen potvrdily, že kreativita a fantazie dětí je bezbřehá a může být inspirací i pro odborníky. I proto jsme letos zvolili téma Kabinet kuriozit – je to inspirativní a hravé téma, které ponechává velký prostor pro vlastní představivost a tvořivost,“ vysvětluje Martina Svobodová, kurátorka PQ dětem.

Pro rodiče s dětmi
, které se projektu pro školy nezúčastní, bude ve Veletržním paláci připravena prostorná a vybavená dílna. V ní si budou moci vyrobit svou kuriozitu a přidat ji do společné instalace. V neposlední řadě připravují organizátoři dobrodružnou hru, jejímž smyslem bude zábavným a interaktivním způsobem představit jednotlivé expozice více než 60 států nejmladším návštěvníkům.

Na Pražském Quadriennale mají děti nejen možnost stát se spoluautory a vystavovateli, ale zároveň mohou být i porotci. Po zhlédnutí expozic má každé z dětí možnost jedné z nich dát svůj hlas. Vítězná instalace získá Cenu dětských návštěvníků, která je slavnostně předána v závěru celého PQ.

Sekce PQ dětem se jako součást doprovodného programu Pražského Quadriennale snaží již od roku 1999 přiblížit dětem svět divadelního designu a architektury, umožnit jim vychutnat si výstavu a nasát jedinečnou atmosféru, která ji obklopuje. V roce 2007 se PQ dětem zúčastnily více než tři tisíce dětí a do projektu pro školy se zapojilo na 45 škol s přibližně 1600 žáky a studenty.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...