Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Muzeum řemesel v Letohradě představuje i netradiční profese

Kromě relativně známých profesí, jako je truhlář či řezbář, prezentuje muzeum i práci kovotlačitele, koláře, bednáře, šindeláře a mnoha dalších.

  • Publikováno: 26. 12. 2010

Mezi nejzajímavější exponáty patří vyřezávaný mechanický skanzen řemesel, mechanické dílny, pilnice se třemi funkčními katry a 100 let stará školní třída s ukázkami národních krojů.

Pro mladší návštěvníky Nového dvora je zde také stálá výstava „Fauna České republiky“, která ukazuje na 120 vycpaných zvířat, ptáků a ryb v přírodní scenérii ozvučené originální zvukovou nahrávkou. Po prohlídce muzea můžou návštěvníci posedět ve stylové Restauraci Nový dvůr, která je umístěna ve stejné budově s muzeem.

Muzeum řemesel bylo otevřeno 18. května 2000. Je umístěno v památkově chráněném areálu Nového dvora z roku 1750. Plochou 1650 m2 je největším muzeem svého druhu v ČR. Zahrnuje více než 50 ucelených expozic řemesel a živností z období 1840 – 1930.

www.muzeumremesel.cz


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...