Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Dětská porta 2011

Jubilejní XX. ročník Dětské porty se uskuteční opět o pololetních prázdninách v termínu od 4. do 6. února 2011 v „Divadle Za plotem“ v Praze 8.

  • Publikováno: 26. 12. 2010

Přihlášky se na celorepublikovou soutěž mladého folku a mladé country přijímají jen do konce roku!

Přihlášky sou v plně elektronické verzi na stránkách Dětské Porty. Dramaturgický plán soutěže může být sestaven teprve až po uzávěrce přihlášek a uveřejněn bude na stránkách Dětské Porty nejdříve tři týdny před soutěží.

Mezi hosty, kteří přijali pozvání na galaprogram XX. republijkového finále, který je naplánován na podvečer a večer druhého soutěžního dne, budou například Berušky, Mário Bihári se skupinou Bachtale Apsa, Tomáš Klus, Martina Trchová, Hana Vosátková a další.
Ceny úspěšným finalistům přijdou předat různé osobnosti, např. Petr Novotný.

Od letošního ročníku je upravena kategorie jednotlivců zpívajících za doprovodu podkresu z CD či z jiného média. Ti se mohou hlásit do obdobné soutěže – XV. republikového finále Melodie, která probíhá ve stejném termínu na stejném místě. JV takovém případě je nutné pečlivě zvážit hudební žánr, protože patří vše s výjimkou folk a country právě do Melodie.

V roce 1992 se uskutečnilo první republikové finále soutěže Dětská Porta, tehdy ještě v takřka klasickém festivalovém, skoro letním termínu. V následujících ročnících byl o soutěž tak velký zájem, že bylo nutné ji uspořádat alespoň třídenní, a proto se časově přemístila do termínu pololetních školních prázdnin, na rozhraní ledna a února, kde zůstala až do současnosti.

Dětská Porta prošla přirozeným vývojem i úpravami soutěžního řádu. Pořadatelé a organizátoři se měnili, od OR Pionýra v Jihlavě (I. ročník), přes OR Pionýra v Olomouci (II. ročník), OR Pionýra Praha 10 (III. – X. ročník), Pražskou organizaci Pionýra (XI. – XIV. ročník) až po dnešní 96. PS Veselí Medvědi.

detskaporta.cz


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...