Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Zajíček na koni pomáhá handicapovaným dětem

Zajíček na koni je sdružení pro znevýhodněné děti každého věku. Koncepce je jednoduchá: DĚTI - AKTIVITY - PŘÍRODA A KONĚ - DOBROVOLNÍCI.

  • Publikováno: 08. 10. 2010

Zajíček na koni se snaží zlepšit psychický a fyzický stav znevýhodněných dětí a mládeže.

Pomáhá handicapovaným dětem pomocí kontaktu s živou přírodou a se zdravými dětmi a zaměřuje se i na pomoc rodinám, které handicapované děti vychovávají. Za tímto účelem pořádá kulturně společenské a sportovní akce.

Děti se tak mohou setkat na statku a přijít tam do kontaktu s přírodou při práci se zvířaty, na procházkách a během pobytu v přírodě.
Zajíček na koni pořádá také setkávání rodičů a pečovatelů handicapovaných dětí a mladistvých, divadélka nebo koncerty. Dále nabízí i konzultace s odborníky, masáže a hlídání dětí.

Z říjnových akcí nabízí dvě:

Svatováclavská jízda

Třetí ročník Svatováclavské jízdy se koná 9. října od 9:30 v Bučovicích.

Pod tímto krásným názvem si můžete představit zástup koní, na nichž sedí jezdci a jezdkyně v dobových kostýmech a následují představitele Sv. Václava, kterému samozřejmě nechybí krásný plášť ani meč. Skupina se po slavnostním nástupu odebere do luk, kde budou jezdci překonávat malé skoky. Dále se vydá na krátkou vyjížďku lesem a děti se mezitím budou moci svézt na Polynce nebo si zahrát malé hříčky. V poledne se budou péci buřty a odpoledne už budou všichni společně fandit při dostihu o meč sv. Václava.

Večer jsou všichni zváni na „poslední soud“ a zábavu do Hostince v Martinicích, kde bude začátek programu v 19:30.

Neděle v sedle

Koná se 17. října od 10:00 v Bučovicích u Votic.

Na programu budou procházky na koních, výtvarničení a malování na obličej, povídání o koních a proběhne také soutěž o nejhezčí obrázek koníka.
S sebou je nutné si vzít teplé oblečení, pevné boty, pláštěnku, čepici a rukavice, jídlo na celý den, helmu (stačí cyklistickou), dobrou náladu a zcela bezpodmínečně také sluníčko.

Na obě akce je nutné se přihlásit.

 

www.zajiceknakoni.cz


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...