Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Cena Přístav 2010 za podporu mimoškolní práce s dětmi a mládeží v šesti provedeních

Česká rada dětí a mládeže (ČRDM) v pondělí udělovala 4. října v Brožíkově síni na Staroměstské radnici v Praze již podeváté Ceny Přístav.

  • Publikováno: 07. 10. 2010

Jedná se o ocenění, která každoročně předává ČRDM zástupcům státní správy a samosprávy na místní a krajské úrovni za významnou podporu mimoškolní práce s dětmi a mládeží.

Cena Přístav 2010 má pět laureátů – dva náměstky krajských hejtmanů a starosty tří obcí. V letošním roce byla navíc udělena i mimořádná Cena Přístav, kterou získal primátor hlavního města Prahy MUDr. Pavel Bém. Pražský primátor tomuto ročníku Cen Přístav poskytl také svou záštitu.

Cenou Přístav 2010 byli vyznamenáni 1. náměstek hejtmana Pardubického kraje Ing. Roman Línek, náměstek hejtmana Karlovarského kraje Miloslav Čermák, starosta města Dobříše Mgr. Jaroslav Melša, starosta města Příbrami MVDr. Josef Řihák a starosta města Jaroměře Ing. Jiří Klepsa.

Všechny tyto laureáty na Cenu Přístav, dle pravidel podávání nominací na toto ocenění, navrhli zástupci občanských sdružení pracujících s dětmi a mládeží nebo zástupci domů dětí a mládeže či středisek volného času.

Cenu Přístav představuje ručně malovaná „trosečnická“ láhev, v níž je uloženo speciální emotivní poselství.

Důvodem, proč ČRDM začala v roce 2002 Cenu Přístav předávat, byla snaha upozornit na význam podpory mimoškolní činnosti dětí a mládeže ze strany veřejných činitelů. ČRDM chtěla také tímto způsobem poukázat na dobré zkušenosti, které v tomto směru v komunální politice již existují. Prostřednictvím Ceny Přístav tak zástupci zmíněné organizace chtějí laureáty povzbudit v jejich počínání a zároveň i podpořit ostatní v následování jejich příkladu.

 

www.crdm.cz/pristav


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...