Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Plzeňští skauti zvou holky a kluky na Drakiádu

Plzeňští skauti ze střediska STOPA zvou v neděli 10. října širokou veřejnost na již tradiční podzimní pouštění draků nad Hradištěm.

  • Publikováno: 06. 10. 2010

Holky a kluci budou moci během dopoledne soutěžit o dort s vlastnoručně vyrobenými draky, u kterých se bude hodnotit nejen jejich vzhled, ale i letové vlastnosti. Kromě pouštění draků na všechny účastníky čeká řada her a soutěží.

Drakiáda bude zahájena v 9:30 na hřišti u skautských kluboven v blízkosti křižovatky Plzeňské cesty a Kostincovy ulice na Slovanech.

Od 9:30 do 10 hodin mohou holky a kluci přihlašovat do soutěže svépomocně vyrobené draky jakékoliv velikosti a konstrukce. Návod na výrobu draků mohou snadno najít třeba na internetu.

Po desáté hodině proběhne vyhodnocení soutěže ve vzhledu, provedení a pomalování draků a zájemci se budou moci zapojit do různých dalších her a soutěží, které si pro ně skauti připravili. Čekají na ně provazové lávky, obří trampolína, běh na lyžích pro dvojice, přetahování, lovení rybiček, závody s kopýtky nebo hody na cíl.

V 10:30 bude zahájena soutěž v létání draků na neobdělaném poli nad Hradištěm, kam se soutěžící od skautských kluboven společně přesunou. I v této kategorii bude vybrán nejlépe létající drak, který bude odměněn dortem.

Oficiální konec akce a vyhlášení výsledků je odhadováno zhruba na poledne.

„Doufáme, že nás nezklame počasí a kromě slunce se dočkáme i potřebného větru pro všechny draky. Věříme, že sladké ceny pro vítěze a doprovodný program přilákají mnoho soutěžících, kteří se pak spolu s ostatními budou moci kochat pohledem na létající draky,“ říká o Drakiádě Petr Kuták, její hlavní organizátor a skautský vedoucí.

„Jedná se o další prezentaci plzeňských skautů, jejímž cílem je ukázat, co skauti nabízí klukům a holkám ve věku 5-18 let, ať se jedná o pestrý program, příležitost být členem týmu nebo prožívat s kamarády naplno nejrůznější dobrodružství,“ představuje akci Petr Vaněk, předseda plzeňských skautů. „Začátek podzimu je nejlepší doba, kdy přihlásit dítě do skautského oddílu.“

 

plzen.skauting.cz


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...