Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Prahou pěšky, metrem, vodou i vzduchem

Duha Velká Medvědice a její němečtí partneři Fahrten-Ferne-Abenteuer uspořádali v prvním srpnovém týdnu zážitkovou akci pro více než dvacítku českých a německých teenagerů.

  • Publikováno: 06. 09. 2010

Cílem mezinárodní akce s názvem City Bound Prague“ bylo poznat obě tváře Prahy – v menší míře místa celoročně přeplněná turisty, ve větší pak neobyčejná místa a neobvyklé možnosti, které česká metropole nabízí.

„Během šesti dnů se účastníci, z nichž nejmladším bylo 12 a nejstarším 17 let, zvládli neztratit při prohlídce pražských památek – Petřína, Hradu a Královské cesty s nezbytnými nákupy, poznat přírodu na výletě na lomy kolem hradu Karlštejna, vyzkoušet svou zdatnost v lanovém centru nebo při plavbě na kanoích v Libni,“ přiblížil akci hlavní organizátor Hynek Pečinka. Proběhl také mezinárodní večer, na kterém mohli účastníci z obou zemí poznat zvyky a tradiční jídla svých nových kamarádů a užít si další pestrý program.

Mezinárodní tým organizátorů uspořádal akci se spoustou nevšedních zážitků. Ta se vymykala klasickým exkurzím do Prahy, které děti a mládež absolvují se školou nebo s rodiči.
Účastníkům i organizátorům se „City Bound Prague“ líbil a uvažují o zopakování, třeba v nějakém jiném městě. Duha Velká Medvědice se mezinárodním aktivitám pro děti a mládež věnuje již třetím rokem a po příjemných zkušenostech v nich rozhodně bude pokračovat.

Sdružení Duha Velká Medvědice je originální spolek fajn lidí, který připravuje duhově barevné programy pro aktivní volný čas dětí a mládeže – jednodenní či víkendové akce v přírodě, doma i ve světě zaměřené na turistiku, sporty a hry, amatérskou kulturu a mezinárodní výměny mládeže.

www.medvedice.net


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...