Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Pohádkový hrad a zámek Staré Hrady u Jičína

Ke Starým Hradům se váže mnoho pověstí a legend. A protože kouzelný dědeček Fábulín tvrdí, že je to pravda, jsou jim uzpůsobené i některé expozice prohlídkovým okruhů.

  • Publikováno: 04. 07. 2010

Hrad a zámek Staré Hrady leží v Českém ráji, jižně od Jičína. K původně gotickému hradu s rukopisem Petroparléřské hutě byl později  přistavěn renesanční zámek s rozsáhlým podzámčím s figurálními sgrafity. Tento unikátní renesanční komplex v nedávné minulosti turisté spíše míjeli, v květnu 2008 byl ale znovu otevřen pro veřejnost, a to s novými expozicemi.

V hradní a zámecké části vede prohlídkový okruh „Jak se žilo za císaře pána Františka Josefa I.“. Návštěvníky čeká ojedinělá expozice – kupecké krámky, koloniál, obchod s kávou a C.K. hostinec, jak vypadaly v dobách našich prababiček. Dále je čeká barokní kuchyně, velká lovecká chodba a další zajímavosti, kde mnoho tisíc exponátů představuje život prostých lidí, měšťanů a šlechty v období vrcholu habsburské monarchie.

Pohádkový okruh „Časem zpátky do pohádky I.“ návštěvníky zavede do podzámčí Starých Hradů, kde v tajemném přítmí renesančního a barokního sklepení ožívají umounění čerti, vodníci, lesní skřítkové a ostatní pohádkové bytosti z pohádkových příběhů kouzelného dědečka Fábulína. Navštíví i jeho domeček s pohádkovou ouřadovnou.

Od loňského května byl otevřen další pohádkový okruh „Časem zpátky do pohádky II.“ Prostorná půda plná krásných věcí opředených letitými pavučinami je tím správným místem pro čarodějnice a pravá starohradská strašidla a strašidýlka z pohádek kouzelného dědečka Fábulína. Kouzlobabkám a čarodějnicím nahlédneme pod pokličku, navštívíme strašidláckou hospodu a na zámku si prohlédneme i komůrku zámecké kuchařky Josefíny.

Každý den po celý rok mohou děti v pohádkových okruzích čarovat s živými pohádkovými bytostmi – princeznami, vodnicemi, čerticemi, čaroději a čarodějnicemi a jejich sto padesáti pohádkovými kamarády z pohádkového světa. Ochutnají lektvary a utrejchy od čarodějnic a strašidláků.
O soutěže, hry a překvapení není na Starých Hradech nikdy nouze!

www.starehrady.cz


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...