Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Při Pražské muzejní noci otevře své dveře 53 objektů

Pražská muzejní noc 2010 se nezadržitelně blíží. Sedmý ročník se uskuteční v sobotu 12. června a opět nabídne netradiční prezentaci domácího kulturního dědictví i bohatý doprovodný program.

  • Publikováno: 02. 06. 2010

Pro návštěvníky bude od 19 do 1 hodiny otevřeno široké spektrum kulturních institucí – muzeí, galerií, kulturních památek a dalších lokalit.

Pražské muzejní noci 2010 se účastní 28 institucí, které zpřístupní 53 objektů.
I letos je zachována hlavní idea Pražské muzejní noci – tedy doprava a vstup do všech objektů zapojených do akce zdarma.
Pouze v objektech Pražské informační služby a Národní kulturní památky Vyšehrad se platí symbolické vstupné.

Vedle netradiční noční prezentace kulturního dědictví je pro Pražskou muzejní noc charakteristické i velké množství doprovodných akcí, jako jsou např. přednášky, filmová a divadelní představení, audiovizuální projekce a nejrůznější hry.

Pražská muzejní noc je akcí určenou pro širokou domácí i zahraniční veřejnost včetně turistů.
Vedle nezvyklé a atraktivní formy prezentace kulturního dědictví si Pražská muzejní noc klade za cíl především oslovit tu část veřejnosti, která nepatří mezi pravidelné návštěvníky muzeí a galerií, zvýšit tak její povědomí o sbírkách muzejní povahy a také zlepšit její hodnocení atraktivity pražských muzeí a galerií a přimět je k dalším a pravidelným návštěvám těchto paměťových institucí.

Ačkoli se akce uskutečňuje z větší části v pozdních nočních hodinách, je vhodná i pro děti. Na tuto skutečnost se letos organizátoři rozhodli upozornit zvýšeným důrazem na doprovodné programy určené dětem.

Pražskou muzejní nocí i letos vrcholí celorepublikový Festival muzejní nocí, pořádaný Asociací muzeí a galerií ČR, jehož 6. ročníku se v průběhu května a června zúčastní několik desítek muzeí a galerií po celé České republice.

 

www.prazskamuzejninoc.cz


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...