Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Zahraniční studenti míří v Praze nejčastěji do muzea gramofonů

Pražské muzeum gramofonů je cílem desítek zahraničních studentů, kteří přijíždějí do České republiky v rámci výměnných nebo vzdělávacích programů.

  • Publikováno: 31. 05. 2010

Mladou generaci především láká poznat předchůdce dnešních hudebních přehrávačů, bez kterých si dnes nedovedou představit život, a také originalita expozice, která se liší od klasických a okoukaných přírodovědných muzeí.

S příchodem jara se zvýšil počet zahraničních studentů, kteří přijíždějí do Česka s cílem poznat novou zemi a setkat se se svými vrstevníky.
Koordinátoři výměnných programů se snaží pro studenty z cizích zemí připravit bohatý a zajímavý program, který bude přínosný a studenty bude bavit. Proto jsou koordinátoři při přípravě programu velmi nároční a často volí netradiční formu.

„O muzeum gramofonů a fonografů se zajímá čím dál více učitelů a organizátorů různých vzdělávacích přeshraničních projektů určených studentům. Tento týden k nám například zavítají studenti z Velké Británie a Španělska, pro které připravuje program třebíčská škola,“ potvrzuje sběratel a majitel muzea Karel Mráz a dodává, že dalšími zájemci jsou studenti z Japonska, Portugalska, Francie a USA.

„Chceme zahraničním studentům ukázat Prahu a Třebíč originálním způsobem. Pražské muzeum gramofonů je unikátní v celé střední Evropě a gramofony jako předchůdci dnešních CD, DVD a různých hudebních přehrávačů, které jsou součástí života dnešní generace, jsou pro studenty velmi atraktivní, proto jsme zvolili tuto expozici,“ popisuje rozhodnutí pedagog a koordinátor vzdělávacího programu Comenius Lukáš Dvořák z Třebíče.

V muzeu gramofonů jsou shromážděny různé typy těchto přístrojů – fonografy, gramofony s troubou, skříňové, kufříkové, dětské i luxusní mahagonové. Vzácností je koncertní gramofon z počátku 20. století, který byl používán k ozvučení filmů, a také jeho opak – nejmenší vyráběný gramofon, uložený v kovovém pouzdře o průměru 11,5 cm, nebo mincovní automat, tedy jakýsi předchůdce dnešních jukeboxů.

 

www.gramofony.cz


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...