Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Časopis pro dětské domovy Zámeček získal Cenu Marketingového klubu ČR

Časopis Zámeček, který pro děti ze všech dětských domovů v České republice vydává Duha Zámeček z Havířova, získal na soutěži firemních publikací Zlatý středník Cenu Marketingového klubu ČR.

  • Publikováno: 30. 05. 2010

Anketu Zlatý středník vyhlašuje profesní sdružení PR Klub, podle odborníků má v záplavě podobných soutěží a anket největší kredit.

Cílem oceněného časopisu je přinést dětem do zařízení náhradní výchovy nejen radost a zábavu, ale především informace o dětských právech, kontakt s okolním světem a nabídku aktivit, do kterých se mohou kluci a holky zapojit. Zámeček zároveň dává příležitost talentovaným dětem – více než polovinu obsahu časopisu připravují děti z jednotlivých domovů.

„Je to pro mě splnění velkého snu. Časopis jsme s Ondrou Polákem ze skupiny o5&Radeček vymysleli v roce 1997, na každé nové osmistránkové a černobílé číslo jsme pak pokaždé těžce sháněli peníze. Postupně jsme získali důvěru dětí a přízeň sponzorů i nadací, které se problematice dětských domovů věnují, takže dnes máme každý měsíc 40 – 68 barevných stran. Naplníme je hravě, z domovů nám přicházejí desítky mejlů plné zpráv a fotek od členů naší dětské redakce, svěřil se šéfredaktor Zámečku Vladislav Sobol. Na září chystá redakce vydání jubilejního stého čísla.

Hlavní náplň jednotlivých čísel tvoří reportáže z akcí domovů, tipy na zajímavé akce a vlastní tvorba dětí v podobě jejich básniček a příběhů.
Téma vydání určují aktuální ankety, které se zaměřují například na porovnání systému vycházek v různých DD, zkoumají názory dětí na kamerové systémy v jejich zařízeních nebo zjišťují, jaký mají děti v domovech přístup k internetu.

Veškerou redakční práci zajišťují tvůrci časopisu zdarma, vydavatel hradí jen náklady na tisk a poštovné. Na to mu pravidelně přispívají ministerstvo školství, Nadace Terezy Maxové dětem, Nadace ČEZ, Nadační fond manželů Livie a Václava Klausových, Nadace OKD, Nadační fond Educa a některé kraje.
Jednotlivé nadace i další neziskové organizace také na stránkách časopisu představují své projekty, do kterých se mohou děti z domovů zapojit.

 

www.zamecek.net


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...