Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Plzeňští skauti zvou na koloběžkovou dvacetičtyřhodinovku

Plzeňští skauti ze střediska STŘELA připravili pro sebe i veřejnost ve dnech 28. - 29. května dvacetičtyřhodinový závod koloběžek.

  • Publikováno: 28. 05. 2010

Nepřetržitý dvacetičtyřhodinový závod družstev odstartuje dnes v 18 hodin na cyklostezkách pod Chlumem v Plzni na Doubravce a závodníci se mohou těšit na celkem tři značené tratě. Závod je určen pro všechny ty, kteří si chtějí vyzkoušet jízdu na koloběžce a zažít něco neobvyklého. 

Závod se pořádá pod záštitou plzeňského skautského střediska Střela, organizuje ho Jakub Mareš a Dana Singerová za podpory PSP – Klubu koloběhu Plzeň. Zázemí závodu naleznou účastníci či diváci u skautských kluboven pod Chlumem – v blízkosti záchranné stanice ptactva.

„Pro závodníky jsme připravili celkem tři značené tratě, které se budou pravidelně i nepravidelně střídat. Soutěží družstva o maximálně osmi členech. Jejich členové se v týmu podle vlastních sil a strategie střídají, vyhrává ten tým, který za 24 hodin urazí nejvíce závodních kol, a tedy nejdelší vzdálenost,“ představuje systém závodu Jakub Mareš, jeden z pořadatelů.
Na koloběžkách si může zajezdit i nezávodní veřejnost, zváni jsou proto nejen odvážní sportovci, ale také diváci nejrůznějšího věku, kteří chtějí poznat, jak to sviští na závodních koloběžkách.

„Cílem závodu je zvítězit nad sebou, zažít něco navíc, spojit síly týmu a překonat opravdovou výzvu v podobě nepřetržitého jednodenního koloběhu. Vedle desítek jiných akcí, které skauti v Plzni pořádají, chceme závodem přilákat ke sportu a k aktivnímu trávení volného času,“ láká na cyklostezky pod Chlumem Dana Singerová.

„Po podzimním zkušebním závodě jsme si dokázali, že dvacetičtyřhodinový koloběh je opravdovou výzvou, která ale jde zdolat. Člověk ze sebe musí vymáčknout pěkný kus odvahy a síly, navzájem se v týmu motivovat a podporovat. Na podzim se tehdy zúčastnily tři družstva nadšencům a atmosféra závodu byla ohromná,“ komentuje Dana Singerová. „Závodili v podstatě všichni přítomní, postupně se nechali strhnout i mnozí diváci. Na trati kroužili závodníci od patnácti do šedesáti let,“ vzpomíná Jakub Mareš, který se jako pořadatel zapojil také přímo do závodění.

 

www.strela.skauting.cz


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...