Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Bambiriádu 2010 se vzdor záplavám a dešti povedlo uspořádat v původně slíbeném čase

V neděli 23. května odpoledne skončil 12. ročník největší přehlídky dětských a mládežnických sdružení – Bambiriády.

  • Publikováno: 26. 05. 2010

Přestože počasí letos akci nepřálo – záplavy kupříkladu do značné míry ochromily její konání v Moravskoslezském kraji – ji obětaví pořadatelé v drtivé většině nakonec přece jen dokázali uspořádat v původně stanoveném termínu.
Jinak řečeno, Bambiriáda 2010 v duchu hesla Tvůj průvodce volným časem ukázala přibližně dvěma stům tisícům návštěvníků cestu ke smysluplnému, účelnému a přitom zábavnému trávení volného času dětí a mládeže.

Posloužila jí k tomu ochota tisíců dobrovolníků z desítek sdružení rozmanitého zaměření. Od turistických oddílů mládeže, tábornických a ekologických formací až po křesťansky orientované organizace, záchranářský dorost nebo spolky věnující se zdravotně či jinak znevýhodněným dětem.

Bambiriádními městy letos byly České Budějovice, Cheb, Chomutov, Chrudim, Jihlava, Liberec, Náchod (s pobočkou v Rychnově nad Kněžnou), Ostrava (s pobočkami Frýdek-Místek, Havířov a Třinec), Plzeň, Praha, Příbram, Zábřeh na Moravě a Zlín.
Organizátoři ve Frýdku-Místku se již před akcí rozhodli termín jejího konání kvůli počasí o týden posunout.

„Návštěvnost Bambiriády se udržela prakticky v mezích předchozích let,“ potvrdila projektová manažerka celé čtyřdenní akce Blanka Lišková. Pode ní jde o trend o to cennější, že v letošním roce jednak „vypadl“ z bambiriádního plánu Jihomoravský kraj a jednak si v některých dalších regionech s pořadateli nepěkně „pohrálo“ počasí. „Při středečním stavění pražské Bambidiády jsme se sice všichni mračili, protože nám do toho pršelo, ale naše myšlenky patřily kolegům na severní Moravě, kde jejich podmínky byly mnohem horší,“ podotkla Blanka Lišková.

Vlastním smyslem celé akce je popularizace volnočasových programů rozličných dětských sdružení, jakož i fenoménu dobrovolnictví, který k nim neodmyslitelně patří. Projekt se postupem času vypracoval do pozice respektované, široce přijímané společenské události, již s povděkem kvituje řada politicky činných osobností.

Pořadatelem Bambiriády 2010 je Česká rada dětí a mládeže s podporou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, Zastoupení Evropské komise v ČR a Armády ČR. Generálním partnerem, bez jehož podpory by se akce nemohla uskutečnit, je Flexi, životní pojištění, což je vlajkový produkt Pojišťovny České spořitelny, hlavním mediálním partnerem je Český rozhlas 2 – Praha, deník Právo a internetový server Alík. 

www.bambiriada.cz
www.adam.cz.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...