Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Sportovní půjčovny na Lipensku očekávají příliv cyklistů a bruslařů

1. května byla slavnostně otevřena nová část stezky pro cyklisty a inline bruslení, která propojila obec Lipno nad Vltavou a městys Frymburk.

  • Publikováno: 05. 05. 2010

Stezka s názvem Jezerní vede přímo podél levého břehu Lipna a nabízí 11,5 km dlouhou část vhodnou pro inline bruslaře.
Začíná u přístavu Marína Lipno a vede až po křižovatku pod osadou Posudov.

Přednostmi stezky je příjemný a nenáročný profil vhodný zejména pro začátečníky a rodiny s dětmi, umělé osvětlení v délce 8,5 km mezi Lipnem a Frymburkem a také dostatek nástupních míst s možností parkování.
Cyklisté a bruslaři, kteří chtějí začít v Lipně nad Vltavou, mohou využít bezplatné velkokapacitní parkoviště ve Skiareálu Lipno, odkud se na bruslích dostanou přímo na stezku. V přístavu Maríny přímo na stezce naleznou půjčovnu sportovního vybavení Lipno Rent, která je otevřena každý den.

Na základě zkušeností z jiných atraktivních stezek očekávají provozovatelé půjčovny nápor turistů, a proto se před začátkem sezóny předzásobili dostatečným množstvím jízdních kol a inline bruslí.
„Díky tomu, že naše půjčovna leží přímo na stezce, si u nás půjčují při pěkném počasí už nyní denně desítky lidí kola a inline brusle. Velký zájem je také o rodinné elektročluny a plachetnice, které zvládne ovládat úplně každý a lidé si je rezervují už před víkendem,“ řekl Tomáš Lepka z půjčovny Lipno Rent nedlouho před otevřením nové stezky.
V sortimentu půjčovny samozřejmě nechybí helmy, chrániče a další příslušenství jako například vozíky pro malé děti, který lze tlačit při bruslení nebo ho připojit za jízdní kolo.

Od nové cyklo-inline stezky očekávají zvýšení návštěvnosti Lipenska také místní ubytovací zařízení, kteří připravili pro turisty jarní výhodné balíčky se slevami na různé volnočasové atrakce.
Například kemp Lipno Modřín ležící přímo na stezce láká na výhodné balíčky pro cyklisty a inline bruslaře a Chata Lanovka u lanovky lipenského skiareálu dokonce připravila pro své hosty vlastní „aktivní kartu“ v hodnotě 1210 korun, kterou bude dávat svým hostům zdarma při pobytech na dvě a více nocí. Držitelé „aktivní karty“ budou mít zdarma půjčení kola, inline bruslí či vstup do vodního ráje Aquaworld.

www.lipnoservis.cz


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...