Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Plzeňští skauti se aktivně zapojí do oslav osvobození města

Plzeňští skauti se letos aktivně zapojí do programu květnových oslav 65. výročí osvobození města Plzně americkou armádou.

  • Publikováno: 01. 05. 2010

Na sobotu 1. května chystají celodenní program plný netradičních aktivit pro děti a rodiče na náměstí Republiky. Více než desítka skautů bude také po dobu 6 dnů dělat průvodce válečným veteránům z Ameriky a Belgie. Další skauti budou držet čestnou stráž u plzeňských pomníků či jako členové pořadatelské služby doprovodí v neděli 2. května kolonu vojenských historických vozidel na Klatovské třídě.
Tímto způsobem podporuje místní Okresní rada Junáka město Plzeň v pořádání Slavností svobody.

„Hlavní část programu skautů pod názvem Skauti dětem bude probíhat v sobotu 1. května od 10 do 16 hodin na náměstí Republiky v prostoru mezi katedrálou a radnicí. Zde na holky a kluky čeká velká trampolína, závody koloběžek, hromadné aktivity s barevným padákem, ukázky lasování a žonglování, bludiště, malování na obličej, řada tvořivých aktivit a mnoho dalšího. Za splnění úkolů bude možné získat drobné odměny,“ představuje nabídku skautů Kateřina Podaná – místopředsedkyně Okresní rady Junáka Plzeň-město. „Ti, kdo se u nás zastaví, mohou nahlédnout také do tee-pee či podsadových stanů a dozvědět se mnohé o skautingu v Plzni,“ doplňuje Kateřina Podaná.

Čtrnáct skautů a skautek studujících na středních a vysokých školách bude po dobu Slavností svobody, celkem 6 dní, dělat osobní průvodce a překladatele válečným veteránům z Ameriky a Belgie.
Skauty bude možné také spatřit jako čestnou stráž u pomníků Díky Ameriko na Americké třídě a dalších pomníků v Husově třídě, na Chodském náměstí a náměstí Míru.
V neděli 2. května budou od 11 hodin jako pořadatelé doprovázet Convoy of Liberty – kolonu vojenských historických vozidel na Klatovské třídě. 

„Velice si vážíme této možnosti spolupracovat s městem Plzeň na pořádání letošních Slavnostní svobody. Zároveň tímto způsobem můžeme poděkovat a vzdát úctu těm, kteří před 65 lety osvobodili naše město,“ uzavírá Kateřina Podaná.

 

plzen.skauting.cz


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...