Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Na Náměstí Míru vyroste les

Na Den země vyroste na Náměstí Míru v Praze les. Skauti tak zahájí akci „Vyrůst mezi stromy“, v rámci které budou na několika místech v Praze rozdávat sazenice stromů. Skauti a skautky akcí…

  • Publikováno: 21. 04. 2010

Zahájení celé akce proběhne 22. dubna v 15 hodin na Náměstí Míru, které se díky 500 stromkům promění v obrovský les.
Lidé budou moci na velký model stromu nalepit svůj symbolický list, na který mohou napsat vzkaz ostatním Pražanům. Sazenice se také v 18 hodin objeví jako náklad na kolech účastníků Velké jarní cyklojízdy.

Sazenici stromku, kterou si lidé odnesou, mohou následně podle přiloženého návodu zasadit na své zahradě nebo se podívat, kde je doporučeno a povoleno v Praze stromy sázet. Navíc mohou strom vyfotografovat a jeho fotku nahrát na web projektu Vyrůst mezi stromy, kde se zobrazí v on-line mapě. Na webu se průběžně budou objevovat návody na to, jak o strom pečovat apod.

„Do projektu Vyrůst mezi stromy se zapojujeme, protože nám přijde důležité, aby si lidé stále uvědomovali, že i ve městě je příroda důležitou hodnotou,“ popisuje smysl projektu David Yilma, vedoucí skautského oddílu z Vinohrad. „Některé skautské oddíly se zapojují právě tak, že v blízkosti své klubovny nějaký strom zasadí. Nejen že se tím zapojí do zlepšení svého okolí, ale také mohou sledovat, jak strom roste,“ dodává.

Vyrůstat mezi stromy budou také účastníci Velké jarní cyklojízdy pořádanou sdružením Auto*Mat. V 18 hodin totiž stromky od skautů na náměstí Jiřího z Poděbrad naloží přímo na svá kola a budou s nimi projíždět Prahou.

Skauty a skautky se stromky můžete najít od 15 hodin u stanic metra Anděl, Náměstí Míru, Flora, Skalka, Roztyly nebo Lužiny.

Skautské hnutí, které má na celém světě přes 40 milionů členů a prošlo jím přes půl miliardy lidí, mezi Čechy mnoho významných osobností, oslavilo v roce 2007 sto let od začátku své existence.

 

www.skaut.cz
www.vyrustmezistromy.cz


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...