Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Bambiriáda 2010: Děti najdou ve 13 městech ČR své průvodce volným časem

Organizační štáby celostátní akce Bambiriáda se v celkem 13 městech naší republiky v době od 20. do 23. května 2010 ujmou role zasvěcených průvodců volným časem dětských návštěvníků…

  • Publikováno: 21. 04. 2010

Prostřednictvím živých ukázek programové náplně členských sdružení České rady dětí a mládeže a středisek volného času tam nabídnou zájemcům ochutnávku pestré celoroční činnosti.
Návštěva Bambirády se může stát pro někoho vytržením z nudy na jeden či dva dny, jiné ovšem může činnost dětských spolků zaujmout tak, jak je vskutku míněna: totiž jako smysluplná alternativa k zájmovým kroužkům a sportovním tréninkům.

Zájemci se mohou na Bambiriádu letos vypravit do některého z těchto měst: České Budějovice, Cheb, Chomutov, Chrudim, Jihlava, Liberec, Náchod (s pobočkou v Rychnově nad Kněžnou), Ostrava  (s pobočkami Frýdek-Místek, Havířov a Třinec), Plzeň, Praha, Příbram, Zábřeh na Moravě a Zlín.

O zájem veřejnosti – zejména pak rodičů s malými dětmi – se tam budou ucházet kromě jiných organizací například Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, Junák – svaz skautů a skautek ČR, Pionýr, Asociace turistických oddílů mládeže, Hnutí Brontosaurus, Liga lesní moudrosti nebo Asociace malých debrujárů ČR.

Pořadatelé v Náchodě chystají pro návštěvníky rozmanité hry a soutěže, kouzla a čáry, létání na laně, projížďku na koních, střílení z luku a kuše, výrobu sádrových masek, keramickou dílnu, malování a batikování, jízdu na čtyřkolkách nebo převoz přes řeku Metuji. V Jihlavě slibují představení a vystoupení dětských a mládežnických folklorních, tanečních, pěveckých a divadelních skupin, lanové aktivity, koně, ukázky historického šermu i hrátky pro nejmenší. V Českých Budějovicích se mohou příchozí těšit na vodácké programy, dětské divadlo, netradiční míčové hry, pódiová vystoupení, vyhodnocení celoroční soutěže Malá energetická akademie, festival stolních a deskových her, airosoftovou střelnici a vystoupení taneční a westernové skupiny. V Chebu se bude v rámci Bambiriády konat den otevřených dveří v ICM Cheb a tamních klubovnách, k vidění budou mj. pódiová vystoupení, soutěž lodních modelů s elektromotorem RC, pro všechny se tam připravuje i geocaschingová hra.
A tak by se dalo město po městu pokračovat

V pořadí již 12. ročník Bambiriády, konaný pod mottem Tvůj průvodce volným časem, zaštítili na celostátní úrovni svými jmény paní Livia Klausová, manželka prezidenta republiky, premiér Jan Fischer, ministr obrany Martin Barták, ministryně školství Miroslava Kopicová a armádní generál Vlastimil Picek, náčelník Generálního štábu AČR.
Celostátním pořadatelem Bambiriády 2010 je ČRDM s podporou MŠMT, Zastoupení Evropské komise v České republice a Ministerstva obrany; generálním partnerem celé akce je Pojišťovna České spořitelny a hlavními mediálními partnery jsou Český rozhlas 2 – Praha, deník Právo a internetový server Alík.cz.
Vstupné na Bambiriádu je tradičně zdarma.

www.bambiriada.cz
www.adam.cz.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...