Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Plzeňští skauti pomáhali s Apriliádou

Skauti plzeňského střediska Limba připravili pro veřejnost v rámci 11. plzeňské Apriliády probíhající 1. dubna na náměstí Republiky několik netradičních aktivit.

  • Publikováno: 12. 04. 2010

Bezesporu nejzajímavější byla obnovená premiéra Plzeňského skautského visatce poblíž vchodu do katedrály sv. Bartoloměje. Rekord z minulých let však nepřekonal nikdo z téměř 400 účastníků.
Kromě plzeňských skautů se na akci představila i řada dalších institucí, spolků a neziskových organizací.

„Během dne se i přes nepříjemnou zimu přišlo zavěsit a o rekord pokusit skoro 400 lidí – dětí i dospělých. Odvážnější byly spíše děti. Dřívější rekord, který byl přes sedm minut, však letos pokořen nebyl. Nejšikovnější děti dokázaly za ruce viset necelé čtyři minuty, dospělí dokonce ještě o něco méně,“ líčí průběh Plzeňského skautského visatce Markéta Šebestová – skautským jménem Markýza.
„Apriliády bychom se chtěli pořadatelsky účastnit i napřesrok. Doufáme, že bude větší teplo a současný rekord tak někdo snáze překoná,“ doplňuje Markéta Šebestová.
Díky prázdninám se skautských aktivit účastnili i mimoplzeňští, o rekord se pokoušeli i návštěvníci z německého Řezna.

Vedle Visatce skauti připravili ještě poznávací fotokvíz na téma Poznej svou Plzeň.
Absolvování obou disciplín poskytovalo účastníkům nárok na slevu do Muzea strašidel, kde je mimořádně přivítala skautská oživlá strašidla.
Skauti holkám a klukům nabídli také možnost vyzkoušet si spolupráci při aktivitách s barevným padákem a míčem.
Malé i velké jistě zaujal i velký plyšový velbloud z plzeňského znaku pochodující náměstím.

Dvanáctiletá skautka přezdívaná Tkanička účast skautů na Apriliádě uvítala. Přistěhovala se ze Sušice do Plzně totiž teprve nedávno. „Na Apriliádu jsem se šla s bratrem podívat jen na chvíli, ale když jsem tu zahlédla skauty, tak jsem se zapovídala a zůstala celý den. Dokonce jsem si vyzkoušela i chůzi v plyšovém velbloudu. Je prima potkat skauty, ke kterým se můžu hlásit.“

Milan Liška, vedoucí skautského střediska Limba, k účasti skautů na Apriliádě dodává: „Už delší dobu jsme chystali nějakou spolupráci s agenturou RLA Stallion. Nakonec jsme se dohodli právě na již tradiční plzeňské akci – Apriliádě. Chtěli jsme připravit něco pro veřejnost, aby bylo vidět, že skauti nejsou uzavření jen do sebe. Myslím, že se nám to povedlo.“

 

www.skauting.cz/plzen


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...