Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Děti v roli kosmonautů

Doslova kosmický týden prožijí děti, které úspěšně zvládly konkurz na dětskou vesmírnou posádku.

  • Publikováno: 03. 04. 2010

V akci nazvané Expedice Mars se dostalo až do finále deset dětí, které v pondělí 5. dubna odjedou do Evropského vesmírného centra v Belgii. Tam je čeká teoretický i praktický kosmonautický výcvik.
Vyzkoušejí si mimo jiné simulátor chůze po Měsíci nebo simulovaný stav beztíže. Na závěr výcviku část z nich zasedne do kokpitu raketoplánu a druhá část do řídícího centra a zažijí několikahodinový simulovaný let do vesmíru.

Slavnostní odjezd dětských kosmonautů spojený s předáním skafandrů se uskuteční v pondělí v 15.30 od sídla Dětské tiskové agentury v ulici Na Nivách 314, Praha 4. 
Návrat dětských kosmonautů je plánován na sobotu 10. dubna dopoledne.
V Dětské tiskové agentuře je po tradičním přivítání chlebem a solí čeká i tisková beseda s novináři.

Letošní Expedice Mars je již šestý ročník konkurzu na dětskou kosmickou posádku. Zúčastnit se mohly děti od 10 do 17 let.
Letos se přihlásilo přes 200 dětí, ze kterých pořadatelé vybrali dvě pětičlenné posádky. Expedici Mars pořádá občanské sdružení Dětská tisková agentura, která dostala v loňském roce na světovém setkání astronautů jednu ze dvou medailí kosmonauta Alexeje Leonova.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...