Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Tamjdem na jaře

Pestrá nabídka dobrovolnických víkendů od Duhy Tamjdem.

  • Publikováno: 31. 03. 2010

Tamjdem – pojďte zažít víkend trochu jinak!
Dvakrát do měsíce nabízí Tamjdem příležitost pro 15 mladých lidí vyjet do různých koutů České republiky vstříc dobrovolnickým zážitkům. Uvidět svět vlastníma očima a uchopit ho vlastníma rukama!
Více informací o plánovaných akcích se dozvíte zde.

9. – 11. dubna – S Tamjdemem je lehké se stát buddhistou
Pojeďte strávit víkend trochu jinak do meditačního a vzdělávacího centra Buddhistické kulturní společnosti (BKS). Již po čtvrté se vydáme do osady jménem Vyhlídky u Českých Budějovic a podíváme se zblízka do místní komunity. V plánu je práce na malém jezeře a jeho úprava, práce venku na zahradě a jako obvykle naše oblíbené vlajky. Můžete se těšit na přednášku o buddhismu, skvělou kuchyni a meditaci – u vína, piva, ve spacáku – fantazii se meze nekladou

23. – 25. dubna – Zahrádkářem v Camphillu
V jedné z usedlostí v Českých Kopistech založilo občanské sdružení první a dosud jediný Camphill v České republice a rozšířilo tak celosvětovou síť komunitních domů. Cílem sdružení je vytvořit léčebně pedagogický domov pro lidi s mentálním postižením a zapojit je v rámci terapie do práce v biologickém zemědělství.  
Jedeme do Camphillu pomoci při pořádání kurzu přírodního zahradničení, připravit záhony pro klienty a dozvědět se zajímavé informace z oblasti biodynamického zemědělství. Nedaleký Terezínský památník se nabízí jako perfektní místo k nedělnímu výletu.

7. – 9. května – Po druhé v roce 2010 do ašrámu ve Žďárci u Skútče
V centru Jógy v denním životě – Šrí Dévpuridží Ášram, ve Žďárci u Skutče, se pravidelně pořádají přednášky o józe, kurzy vaření, meditační malování, setkávání s karmajógou… Tamjdem už tam letos jednou byl a udělal kus práce. I teď plánujeme pomoci se dřívím, stavbou nové poustevny a s vyklízením budovy centra. Pojeďte s námi pomoci jogínům, kteří tam žijí, pochutnat si na vegetariánském jídle a zacvičit si jógu – prostě si na víkend zkusit jiný životní styl.

21. – 23. května – Valíme do naší oblíbené Vallily
V květnu navštívíme jeden z mála existujících domů na půl cesty – Villu Vallilu, v Červeném Újezdu na jihu Čech. Dům nabízí chráněné bydlení a oporu ve společném soužití mladým lidem, kteří vyrůstali bez rodiny v některém ze státních zařízení.
Naším úkolem zde bude práce na pozemku Vallily, zahrada, plení a práce na nově postavených bytech – konečné úpravy. Můžete se těšit na perfektní domácí kuchyni, na domácí zvířata a na workshop malování na trička, boty…

S Tamjdemem máte šanci potkat EVS dobrovolníky, kteří přijeli na rok pracovat do Čech, lépe poznat české nevládní organizace a pomoci jim v jejich práci, dozvědět se více odborných informací z daného oboru a vyzkoušet si různé profese. Už jsme si zažili leccos jako – natěrači, trhači lístků, stavitelé divadelních stanů, speleologové, dojiči koz a mnohé další.
Tamjdem je projekt akreditovaný a podpořený Ministerstvem vnitra ČR.

www.trochujinak.cz/cz/tamjdem


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...