Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Ve finále Zlatého Ámose 2010 bude sedm učitelek

Ve středu 3. března se v zrcadlových sálech MŠMT ČR rozhodovalo o finalistech ankety Zlatý Ámos 2010.

  • Publikováno: 05. 03. 2010

Ze 14 pedagogů v semifinále ankety Zlatý Ámos 2010 poslala porota do finále sedm. Jsou to:

Čiklová Martina, ZŠ a MŠ Ostrčilova 1/2557, 702 00 Moravská Ostrava
Chmelařová Helena, ZŠ Lesní 575/12, 460 14 Liberec 1
Kunclová Zuzana, Máchovo nám. 688/11, 405 02 Podmokly Děčín 4
Matějková Vladimíra, ZŠ Kpt.Jaroše 836, 674 01 Třebíč
Pechánková Bronislava, ZŠ náměstí Svobody 3, 785 01 Šternberk
Šafářová Miluše, ZŠ nám. Míru 7, 763 16 Fryšták
Vlková Romana, Matiční gymnázium, Dr. Šmerala 25, 728 04, Ostrava 1

V semifinále kantoři vyplňovali test psychické odolnosti, prezentovali svou cestu k nominaci do Zlatého Ámose a čekal je i pohovor s porotci.

„Kdybych nepostoupila, děti by to určitě mrzelo, ale ne dlouho, protože máme naplánováno mnoho zajímavých akcí, takže by brzy zapomněly,“ řekla po semifinále Martina Čiklová z Ostravy. 
„Už to, že jsem tady, je fajn,“ odpověděla na dotaz, jestli doufá v postup do finále, Eva Marková z Tábora. A dodala: „To, že jsem Ámosem na naší škole, je velký úspěch, takže z toho, že nejsme ve finále, moc zklamaní nebudou.“
„Žáci budou asi trochu zklamaní, ale asi mi to nedají znát, protože mě před odjezdem ujistili, že mě budou mít pořád rádi,“ řekla po vyhlášení výsledků semifinále Petra Šímová.

Na závěr semifinále se všichni přítomní setkali s ministryní školství, mládeže a tělovýchovy Miroslavou Kopicovou. Ta mimo jiné na adresu semifinalistů řekla: „Je pro mě moc krásné, že jste tady s námi, protože sem vlastně patříte. To je vaše mateřská instituce a já si pokládám za čest, že vás mohu potkat. Být vybrán žáky jako jejich nejoblíbenější učitel, to si myslím, že je největší vyznamenání a není to snadné. Děti si nemůžete koupit, nějakým trikem přesvědčit, dokonce si myslím, že to není tak, že byste na ně byli málo přísní. Autorita, kterou si u dětí dospělý člověk buduje, pramení z něčeho jiného.“

Veřejné finále ankety Zlatý Ámos se koná v pátek 26. března od 14 hodin v kongresovém centru Olšanka v Praze.
Kromě soutěžících finalistů a jejich žáků bude v programu účinkovat Veronika Polívková, která v seriálu Arabela ztvárnila malou Mařenku a dnes je učitelkou na základní škole, kouzelník Aleš Březina a zpěvačka Iva Hajnová. Moderuje Marcela Augustová.
Na finále porota uděluje titul Zlatý Ámos 2010, dětská porota titul Dětský Ámos 2010, prostřednictvím SMS je volen Ámos sympaťák 2010, přítomní novináři volí Média Ámose 2010 a letos poprvé bude korunován také EKO Ámos.

Slavnostní korunovace proběhne tradičně o den později, v sobotu 27. března na Kantorském bále v hotelu Belvedere. 
Organizátoři připravují pro finalisty v Praze pestrý program. Ještě před samotnou soutěží je ve čtvrtek 25. března přijme na pražském Hradě manželka prezidenta Livie Klausová. Pak je čeká prohlídka muzea Karlova mostu a večerní projížďka v replikách historických plavidel po Vltavě. V sobotu kromě Kantorského bálu a slavnostní korunovace navštíví finalisté dětský ráj v areálu zámku Berchtold nedaleko Prahy v obci Kunice-Vidovice, kde byl při slavnostním zahájení 17. ročníku ankety vysazen Ámosovník – strom oblíbených českých učitelek a učitelů.

 

www.zlatyamos.cz


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...