Přidat inzerci

Facebook

Navigace


V semifinále Zlatého Ámose se utká čtrnáct pedagogů

Čtrnáct pedagogů se utká v semifinále Zlatého Ámose, které se odehraje již příští týden.

  • Publikováno: 27. 02. 2010

Ve středu 3. března bude v zrcadlových sálech MŠMT ČR bojovat o postup do finále ankety Zlatý Ámos 2010 čtrnáct pedagogů, kteří do semifinále postoupili z regionálních kol ankety, která se konala v únoru 2010. Zatímco v regionálních kolech ankety Zlatý Ámos záleželo především na žácích, kteří si museli připravit originální obhajobu své paní učitelky nebo svého pana učitele, v semifinále jsou kantorky a kantoři sami, bez svých žáků.

„Ze zkušenosti víme, že toho se učitelky a učitelé obávají nejvíc. Jde jim totiž především o to, aby nezklamali své žáky. A to je velká odpovědnost,“ říká ředitel ankety Slávek Hrzal. Semifinalisté jsou při soutěži tak trochu v roli svých žáků. Nejdříve vyplňují test psychické odolnosti, který připravil předseda poroty MUDr. Jan Cimický, a pak je čeká něco jako zkoušení – tedy pohovor s porotci.

Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne od 14.30 hodin ve velkém zrcadlovém sále za přítomnosti ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Miroslavy Kopicové.

Veřejné finále ankety Zlatý Ámos se koná v pátek 26. března od 14 hodin v kongresovém centru Olšanka v Praze. Kromě soutěžících finalistů a jejich žáků bude v programu účinkovat Veronika Polívková, která v seriálu Arabela ztvárnila malou Mařenku a dnes je učitelkou na základní škole, kouzelník Aleš Březina a zpěvačka Iva Hajnová. Moderuje Marcela Augustová. Na finále porota uděluje titul Zlatý Ámos 2010, dětská porota titul Dětský Ámos 2010, prostřednictvím SMS je volen Ámos sympaťák 2010, přítomní novináři volí Média Ámose 2010 a letos poprvé bude korunován také EKO Ámos.

Slavnostní korunovace proběhne tradičně o den později, v sobotu 27. března na Kantorském bále v hotelu Belvedere v Praze. Organizátoři připravují pro finalisty v Praze pestrý program. Ještě před samotnou soutěží je ve čtvrtek 25. března přijme na pražském Hradě manželka prezidenta paní Livia Klausová. Pak je čeká prohlídka muzea Karlova mostu a večerní projížďka v replikách historických plavidel po Vltavě. V sobotu kromě Kantorského bálu a slavnostní korunovace navštíví finalisté dětský ráj v areálu zámku Berchtold nedaleko Prahy v obci Kunice-Vidovice, kde byl při slavnostním zahájení 17. ročníku ankety vysazen Ámosovník – strom oblíbených českých učitelek a učitelů.

Další informace na www.zlatyamos.cz.

Seznam semifinalistů 17. ročníku ankety Zlatý Ámos:
Čiklová Martina (ZŠ a MŠ Ostrčilova, Moravská Ostrava)
Golat Josef (ZŠ, Mánesova, Havířov-Město)
Chmelařová Helena (ZŠ Lesní, Liberec 1)
Kadlecová Monika (ZŠ Polabiny, Pardubice)
Kunclová Zuzana (Máchovo nám., Podmokly Děčín 4)
Marková Eva (ZŠ a MŠ Husova, Tábor)
Matějková Vladimíra (ZŠ Kpt.Jaroše, Třebíč)
Michutová Edita (SOŠ Pivovarská, Holešov)
Müllerová Iva (ZŠ a MŠ Školní, Rájec – Jestřebí)
Novotná Kateřina (ZŠ Schulzovy sady, Školní, Dvůr Králové nad Labem)
Pechánková Bronislava (ZŠ náměstí Svobody,Šternberk)
Šafářová Miluše (ZŠ nám. Míru, Fryšták)
Šímová Petra (ZŠ Školní, Rychnov u Jablonce n. Nisou)
Vlková Romana (Matiční gymnázium, Dr. Šmerala, Ostrava 1)

 

(autor: DTA)


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...