Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Skauti přispěli handicapovaným dětem na vybudování keramické dílny

Už podesáté otevřeli plzeňští skauti svůj tradiční vánoční stánek nazvaný „Skauti dětem“. Výtěžek z něj poté věnovali plzeňskému sdružení Ty a Já na zřízení keramické dílny pro tělesně a…

  • Publikováno: 24. 01. 2010

Skauti z plzeňského střediska „STŘELA“ ve svém stánku „Skauti dětem“ prodávali ve dnech 14.–18. prosince originální vlastnoručně vyrobené dárky. Celý výtěžek z prodeje 20 116 Kč poté věnovali plzeňskému sdružení Ty a Já na zřízení keramické dílny pro tělesně a mentálně handicapované děti a mládež, kterým sdružení pomáhá v začlenění se do běžného života.

„Chceme nezvyklou formou sbírky podporovat regionální sdružení, která dělají mnoho záslužné práce pro děti a mladé lidi v našem kraji. Výtěžek z prodeje je vždy konkrétně adresován. Tentokrát jsme pomáhali sdružení Ty a Já zřídit keramickou dílnu. S tímto sdružením spolupracujeme již třetím rokem,“ říká Dana Singerová, čtyřiadvacetiletá studentka a organizátorka akce. Ty a Já je sdružení pro podporu handicapovaných spoluobčanů, které kromě dopoledního klubu a celé řady zájmových kroužků pořádá i kulturní a zážitkové akce. „Otevřít si keramickou dílnu s vlastní pecí je náš sen, který nyní i díky velké pomoci skautů můžeme uskutečnit. Až bude dílna v provozu, rádi bychom ji nabídli k využití i školkám, školám v okolí a veřejnosti,“ dodává Jitka Vachulková ze sdružení Ty a Já.

Vloni skauti z plzeňského střediska „STŘELA“ věnovali sdružení Ty a Já 24 103 Kč na vybavení klubového centra. V předchozích letech podpořili například činnost místního občanského sdružení Motýl, plzeňské středisko Diakonie ČCE nebo Nadační fond Klíček, provozující dětský hospic ve Středočeském kraji.

Ve stánku skautů bylo možné zakoupit například ručně vyráběné tašky a kabelky, zdobené svícny a lžíce, originální šperky, sušené bylinky, netradiční dekorace a mnoho dalších lákavých dárků. Na realizaci sbírky se podílejí každoročně členové a členky skautských oddílů střediska „STŘELA“ všech věkových kategorií. Dárky nabízené ve stánku vyrábějí ve skautských oddílech, tvořivých dílnách i doma s rodinou či přáteli.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...