Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Ministr kultury předal ocenění za nejlepší literární díla studentům z Vysočiny

V pondělí 12. října byly na Staré radnici ve Žďáře n. Sázavou vyhlášeni vítězové literární soutěže určené pro studenty z Vysočiny. Ti se tak stali historicky prvními, kteří dostali Cenu Jana…

  • Publikováno: 17. 10. 2009

Literárního večera se zúčastnil ministr kultury Václav Riedlbauch, místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Kasal a ředitel Evropské akademie pro demokracii Jaroslav Hulák.

„Těší mě, že se do prvního ročníku literární soutěže přihlásilo poměrně dost zájemců. Slavnostního večera se zúčastnilo celkem čtrnáct mladých literátů se svými rodiči. Některé příspěvky, ať už to byla próza, nebo poezie, jsou velmi kvalitní. Cílem soutěže bylo podpořit studenty v literární tvorbě a také to propojit s krajem, kde žijeme. Vysočina je krásný a inspirativní kraj, což dosvědčují i básníci a spisovatelé, kteří jsou s ní spojeni,“ přiblížil Jan Kasal, který je zároveň předsedou pořádající organizace Evropská akademie pro demokracii.

Kategorii poezie hodnotil redaktor Čro 3 – Vltava Miloš Doležal, vedoucí městského muzea v Bystřici nad Pernštejnem Vladimír Cisár, spisovatel z Havlíčkobrodska Jiří Reynek a básník z Vysočiny Tomáš Zdechovský. V porotě hodnotící prózu usedla spisovatelka a překladatelka Markéta Hejkalová, spisovatel ze Světlé n. Sázavou František Pleva, Daniel Váňa a spisovatel ze Žďáru n. Sázavou Zdeněk Vyhlídal.

V rámci literárního večera představil také Tomáš Zdechovský svoji druhou básnickou sbírku s názvem Odpusť mým rtům, která se v těchto dnech dostává do knihkupectví a kritiky je hodnocena jako přelomové dílo.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...