Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Napříč Prahou – přes tři jezy

V pondělí 28. září proběhne v Praze na Vltavě již posedmnácté tradiční kanoistický závod vodních skautů veřejnosti známý pod názvem „Přes tři jezy“. Akce je otevřena široké…

  • Publikováno: 26. 09. 2009

Divácky nejatraktivnějším místem je Karlův most – hlavní závod pod ním bude projíždět zhruba mezi 11. a 12. hodinou.

Trasa vede historickým jádrem hlavního města se startem na Císařské louce a cílem na Štvanici, délka je 6,5 km. Na trati se překonávají vorové propusti Šítkovského jezu u Jiráskova mostu, Staroměstského jezu u Karlova mostu a Helmovského jezu v Holešovicích. První dvě pohoupou na vlnách, Helmovský jez drží republikový primát nejdelší vorové propusti.

„Letošní ročník jsme se rozhodli oživit vedle tradičních pramic, na kterých jezdí především oddíly, přidáním soutěžních kategorií kanoí a raftů pro dospělou veřejnost. Zcela otevřená je kategorie volné splutí mimo závod, kterou lze pojmout jako romantický výlet, hrátky na vlnách v kajaku i maškarní představení. Účastníci musí dodržet jen základní bezpečností pravidla, jako jsou záchranné vesty,“ popsal tajemník závodu Jan Fischer.

„Zejména lodě volného splutí jedoucí v závěru závodu jsou v některých letech jedinečnou podívanou. Pamatuji si na vodníka, spousty nafukovacích zvířat či dokonce dobrovolně se koupající posádku pramice v oblecích přímo pod Karlovým mostem. Napjatě očekávám, co přinese letošní ročník. K vodáckým závodům a Třem jezům sranda neodmyslitelně patří. Karlův most bývá doslova obsypán diváky i turisty sledujícími neobvyklou atrakci,“ vzpomíná na minulé ročníky Vladimír Cvrček, hlavní kapitán vodních skautů.

Akce se účastní vodácké oddíly z celé republiky i jednotlivci. Přihlásit se lze i přímo na místě. Záštitu nad závodem převzal primátor Hlavního města Prahy, MUDr. Pavel Bém a jeho Pořadatelem je Junák – svaz skautů a skautek ČR, středisko Dvojka Praha.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...