Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Překonat Rok Nula? Úkol pro 170 skautů z celé ČR

O prodlouženém víkendu 25. – 28. září se do Nového Města na Moravě sjede 28 skautských týmů z celé České republiky, aby zde rozhodly o celkovém vítězi letošního ročníku Svojsíkova závodu.…

  • Publikováno: 23. 09. 2009

Po vítězství v základních a krajských kolech strávili skauti ve věku 10 až 15 let poslední dva měsíce důkladným plánováním trasy. Výsledkem je 28 nejrůznějších strategií, jak jednotlivé prvky závodu zkombinovat a zvládnout tak všechny úkoly.

„Jak plánování, tak závod samotný přesně zapadá do strategie „Nového programu“, který si klade za cíl učit děti poradit si v praktickém životě – tedy naučit je spolupracovat, správně komunikovat, umět vyhledávat a zpracovávat relevantní informace, odhadnout své síly a postavit se s chladnou hlavou krizovým situacím,“ popisuje smysl akce Jan Kříž, velitel závodu.

Plány jsou hotovy, nyní už jen zbývá prakticky ověřit, jestli je družiny dokážou naplnit. Při tom děti projdou zajímavými aktivitami, jako je plavba na raftech, zlézání skalní stěny, orientace podle GPS či práce v grafickém programu na počítači, vaření v přírodě nebo praktická první pomoc. Velkým překvapením bude sada úkolů v zatemněném domě plném světelných efektů nebo úkol, který musí týmy stihnout během jízdy vlakem mezi dvěma zastávkami.

Kromě atraktivních aktivit je akce pro děti přitažlivá velmi netradičním příběhem, který závod promění v akční dobrodružství. Družiny se budou pohybovat v orwellovsky temném světě, kde vláda zvaná Capital G manipuluje lidmi pomocí parapinu, látky rozváděné k lidem pomocí vodovodního systému, která jim zabraňuje mít vlastní názory a dělá z nich poslušnou masu. Úkolem týmů bude samozřejmě vysvobodit lidi ze zajetí parapinu a ukázat jim správný směr, jak se stát svobodnými. Bránit jim v tom ale bude drsná Morální policie.

Celostátní kolo Svojsíkova závodu, letos nazvané podle legendy Rok Nula, bude zahájeno v pátek 25. září v 18:00 v novoměstském kině. Jeho hlavní část proběhne v sobotu a v neděli, zakončení a vyhlášením výsledků v pondělí 28. září od 9:00.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...