Přidat inzerci

Facebook

Navigace


V září pořádají skauti akce pro 30 000 dětí

Skauti z více než 250 měst z celé republiky pořádají akce pro veřejnost, které probíhají celé září. Na zájemce čekají nejen otevřené klubovny a skautský den v zoo, ale i akce ve školních…

  • Publikováno: 02. 09. 2009

Září je pro skauty – stejně jako pro školáky – důležitým momentem. Je to začátek nového roku. „Všechno se rozjíždí nanovo a děti se právě v září mohou přidávat do skautských oddílů, kde mají možnost zažít nejen neuvěřitelná dobrodružství, ale především vyrůstat v bezpečném a kamarádském prostředí, podívat se za hranice, sáhnout si na GPSku nebo foťák, naučit se hrát fér a umět pracovat v týmu,“ uvedl Vojtěch Vykouk, šestadvacetiletý skautský vedoucí z Vršovic.

Skautských akcí se během celého měsíce září zúčastní na 30 000 dětí. Stejný počet dětí už ve skautských oddílech vyrůstá. „Dětí ve skautských oddílech od minulého roku přibylo – je to především díky tomu, že se snažíme program dělat pro dnešní děti atraktivní a respektujeme prověřené hodnoty, jako je kamarádství a čestnost,“ uvedl Josef Výprachtický, starosta Junáka.
Skautské hnutí, které má na celém světě přes 40 milionů členů a prošlo jím přes půl miliardy lidí, mezi Čechy mnoho významných osobností, oslavilo v roce 2007 sto let od začátku své existence.

Získat více informací o skautingu nebo najít nejbližší oddíl v okolí bydliště může každý rodič v on-line mapě přímo na oficiálních stránkách. Letos rodiče nově mohou najít na některých obchodech skautskou samolepku – v takovém místě pak mohou získat podrobnější informace o skautech.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...