Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Výstava z cyklu Hry a hlavolamy předvede i nový hlavolam Rubik 360

Výstavy z cyklu HRY A HLAVOLAMY jsou jedinečnou příležitostí, kde se mohou návštěvníci seznámit se světem her, hlavolamů a žonglování. Letošní ročník je již patnáctý a představí se na něm ještě…

  • Publikováno: 19. 08. 2009

Jednou z novinek patnáctého ročníku výstavy budou nové výstavní prostory. Výstava se přesouvá do atraktivních historických interiérů Novoměstské radnice na Karlově náměstí v Praze.

V rámci výstavy se uskuteční i 1. mistrovství ČR ve skládání Rubikovy kostky, šachová simultánka, soutěžní klání o nejrychlejšího řešitele legendárního hlavolamu Ježek v kleci, tradiční setkání sběratelů hlavolamů v „Síni sběratelů“ a přednáška na téma „Matematika vážně i nevážně“ uznávaného sběratele hlavolamů RNDr. Jaroslava Flejberka.

Jednou z nejočekávanějších novinek na 15. výstavě z cyklu Hry a hlavolamy je bezpochyby nový mechanický hlavolam profesora Ernö Rubika, který se stává stejným šlágrem jako jeho proslulá Rubikova kostka v 80. letech minulého století. Název tohoto kosmicky vyhlížejícího hlavolamu je Rubik 360 a je tvořen třemi soustřednými koulemi z průhledného plastu. V té nejmenší je uvězněno 6 míčků a úkol, ač zní velmi jednoduše, je stejně jako u hranatého předchůdce velmi obtížný. Hráč musí míčky dostat z vnitřní koule do příslušných otvorů ve vnější kouli. Cesta k úspěchu přitom vede skrz pouhé dva otvory – jeden v malé a jeden ve střední kouli. Podle samotného Rubika není k vyřešení zapotřebí jen zručnosti, ale také bystrého myšlení a logiky.

Návštěvníci výstavy se stejně jako v minulých letech mohou těšit na velkolepou hernu. Na své si přijdou milovníci společenských, strategických i logických deskových a karetních her.
Letošní ročník doplní impozantní výstava sbírek předních českých i zahraničních sběratelů hlavolamů. Návštěvníci si budou moci prohlédnout i vyzkoušet rozluštit hlavolamy nejrůznějších typů, tvarů, velikostí, použitých materiálů i obtížností.
Pro šikovné ruce je připravena malá škola žonglování. Vyzkoušet to může každý. Kdo by si však netroufl, určitě si užije spoustu zábavy i při žonglérské exhibici.

Výstava se bude konat od 10. do 13. 9. 2009.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...