Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Pracovní skupina návštěvou u ministryně Kopicové

V úterý 14. července 2009 přijala ministryně školství Miroslava Kopicová zástupce České rady dětí a mládeže Petra Haladu, Tomáše Novotného, Aleše Sedláčka a Josefa Výprachtického. Setkání se…

  • Publikováno: 13. 08. 2009

Na programu schůzky byla zejména problematika evropských fondů – přítomní zástupci spolků si posteskli v tom smyslu, že současné nastavení výzev pro podávání projektů dětským a mládežnickým spolkům de facto znemožňuje o evropské prostředky žádat. Paní ministryně vyjádřila v tomto smyslu pochopení a slíbila, že se věcí bude zabývat.
Vyzvala přítomné zástupce spolků, aby formulovali do konce srpna své podněty v tomto smyslu písemně. Řeč byla také o práci Komory mládeže, jejíž činnost se rozeběhne opět po prázdninách, o vleklém problému dobrovolnictví, resp. o tom, že současná právní úprava na dobrovolníky ve sdruženích vůbec nepamatuje. Josef Výprachtický požádal jménem spolků, které mají v držení majetek bývalého SSM, zda by vláda nemohla modifikovat vládní usnesení, které velmi striktně omezuje nakládání s majetkem, resp. s výnosy z něj – i pro tento návrh Miroslava Kopicová vyslovila pochopení.
Náměstek Jan Kocourek přislíbil pomoc při zpracování analýzy financování činnosti s dětmi a mládeží – pro zástupce spolků zde byla inspirativní obdobná analýza na poli sportovním. Vítaný byl příslib obou zástupců resortu školství o výši dotací pro rok 2010. Paní ministryně i její náměstek se opakovaně vyjádřili v tom smyslu, že by prostředky určené pro činnost spolků neměly být v roce 2010 kráceny.
Celé hodinové jednání se neslo v přátelském duchu.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...