Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Osmero dobrého tábora: 1. Kvalifikované vedení

Letní dětské tábory se kvapem blíží a tak informační centrum Borovice.cz a projekt Opravdu dobrý tábor spojili své síly, aby vám přinesli důležité a zajímavé rady jak postupovat při výběru…

  • Publikováno: 13. 04. 2009

Osmera dobrého tábora: Kvalifikované vedení
Být kvalifikovaným pro práci (hlavního) vedoucího tábora znamená mít potřebné předpoklady, schopnosti, znalosti a dovednosti.
V případech, organizuje-li tábor sdružení, jde většinou o ty, kteří na tábory jezdili již jako děti a kvalifikaci si postupně rozšiřují prostřednictvím kurzů.
Ostatní provozovatelé získávají vedoucí například náborem – jednotlivců či celých týmů, kdy ovšem kvalifikace a praxe není zcela zřetelná. Záleží pak především na odpovědnosti a přístupu pořadatele.
Správný pořadatel má určena měřítka pro výběr vedoucích (a instruktorů, praktikantů, rádců…), aby zajistil dobrý tábor. Je případné se na ně ptát.
MŠMT se snaží zavést určitý řád. Mj. podmiňuje poskytnutí dotace nestátním neziskovým organizacím na pobytové akce (tábory) požadavkem, aby všichni odpovědní hlavní vedoucí dětských táborů byli držiteli osvědčení o absolvování základního vzdělávacího kurzu.

Úspěšný projekt občanského sdružení Pionýr Opravdu dobrý tábor se i letos dočkal svého pokračování. Cílem tohoto projektu je zvýšení povědomí veřejnosti v oblasti obecných pravidel, jež by měl splňovat každý tábor, a ochrany práv spotřebitelů služeb rekreačního charakteru pro děti a mládež. Cílovou skupinu tvoří především rodiče dětí – budoucích účastníků táborů a pobytových akcí.
Prostřednictvím dlouhodobé informační kampaně realizované ve sdělovacích prostředcích, na informačních webových stránkách www.dobrytabor.cz a dále prostřednictvím vlastních tištěných materiálů, jejíž součástí je i příprava kontaktních akcí určených veřejnosti s nabídkou setkání s odborníky, se snažíme prohloubit zájem rodičovské veřejnosti o tuto problematiku. Projekt úspěšně probíhá již od roku 2005.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...