Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Skautské Velikonoční kuřátko: 30 korun – moc, nebo pomoc?

30 korun – moc, nebo pomoc? je motto letošní sbírky Pomozte dětem!, do které se zapojují i skauti. Až do Velikonočního pondělí budou rozdávat v ulicích za příspěvek do kasiček různé…

  • Publikováno: 09. 04. 2009

Skauti tímto způsobem pomáhají svým vrstevníkům – dětem postiženým, zanedbávaným či ohroženým. S výtěžkem téměř půl milionu korun se loni sbírka Velikonoční skautské kuřátko stala nejvýznamnější součástí sbírkové akce Pomozte dětem!

„Právě motto samotné 30 korun – moc, nebo pomoc? nechává občany zamyslet se nad tím, jak málo stačí k tomu, aby do sbírky samotné přispěli,“ uvádí koordinátorka sbírky Michaela Čakrtová. „Velikonoční skautské kuřátko pořádáme již osmým okem. Nejdřív se děti dobře baví při výrobě kuřátek a pak je s kamarády za dohledu dospělých nabízejí lidem v ulicích. Ony samy můžou přímo pomáhat – děti pomáhají dětem,“ dodává s úsměvem.

Za uplynulých sedm ročníků sbírky již skauti vybrali téměř 3 miliony korun. Šek na vybranou částku předají skauti Kuřeti na Velikonoční pondělí ve večerní zábavní show „Pípni pro kuře“.

Velikonoční skautské kuřátko bude ke koupi od 30. března do Velikonočního pondělí v desítkách měst republiky. Akce se koná většinou na hlavních třídách měst.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...